Startup Nasıl Kurulur?

Günümüz koşullarında startup oluşturmak istediğinizde karşınıza farklı alternatifler çıkacaktır. Startup nasıl kurulur? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt bulduğunuzda; bu tür işlemleri pratik bir düzeyde gerçekleştirebilirsiniz. Biz de sizler için Stratup hakkında detaylı bir bilgilendirme metni oluşturduk. İşte bu konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Tüm dünyada uygulanan iş modelini startup olarak adlandırabiliriz. Yeni bir girişim veya başlangıç olarak da nitelendirilmektedir. Yaşadığımız toplumda ve dünyada birçok problemlerle karşılaşırız. Gördüğümüz bu problemlere yönelik çözümler üreten şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler çok hızlı bir şekilde gelişirler. Verdikleri hizmet çok kolay ve hızlı şekilde kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Geniş kitlelere hitap ederler. Çok farklı alanda hizmet gösteren şirketler bulunmaktadır. Peki startup nasıl kurulur? Denildiği zaman bazı etkenlerin bir araya gelmesi gerekir..

kapak 5

İnsan düşünen bir varlıktır. Kafasısın içinde birçok fikir bulunmaktadır. Ancak bu fikirlerin dışa vurumu ya da harekete geçirilmesi kolay olmayabilir. Bu fikir zaman içinde büyür ve olgunlaşır. Emek ve çalışma gerekmektedir. Kişinin fikrine sahip çıkması ve bu doğrultuda harekete geçmesi oldukça önemlidir. Çaba gösterilmeyen, umursanmayan fikirler pek başarılı olamamaktadır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Startup Nasıl Kurulur? Aşamaları Nelerdir?

Başarılı bir startup bazı aşamalardan geçmektedir. Bu aşamaları teknik ve düşünce olarak nitelendirebiliriz. Öncelikli olarak çevrede görülen sorunlar not alınmaktadır. Eksik olan şeyler belirlenir. Belirlenen ürünün protipini yapmak gerekmektedir. Bu ürün ne kadar çok insana yayılırsa o kadar iyidir. Olabildiğince fazla insana göstermek, üzerinden defalarca geçmek gerekmektedir. Ürünün geniş kitlelere ulaşabilmesi için ortak bulmak gerekecektir. İşiniz tescilledikten sonra satış yapmaya başlanabilir. Gerisi tamamen size ve ortağınıza kalmaktadır. Bundan sonra büyüyüp gelişebilirsiniz.

Girişimcilik ve Startup Arasındaki İlişki

Fikirlerimizi uygulamaya geçirmemiz için farklı yollar izlenir. Fikirlerin üzerinde strateji bulunmuyorsa, planlama yapılmadıysa girişimcilikten söz edilmektedir. Ancak belirlediğiniz fikir üzerinde emek, sabır varsa, ileride bu işin kiminle yapılacağı dahi düşünüldü ise startuptan bahsedilir. Startup nasıl kurulur? Demeden önce fikrinizi yatırımcıya satmak hep akılda olmaktadır. Sorunlara bakış açıları farklıdır. Girişimciler genelde mevcut çözümü olanı yapılandırmaktadır. Startup çözümü henüz bulunamamış sorunlara odaklanmıştır.

Önerilen İçerik :   Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?

Diğer yandan ikisinin ortak noktaları bulunmaktadır. Startup yapabilmek için girişimci kafasında olmak gerekir. Hayal kurmak, özgüven sahibi ve cesaretli olmak girişimciliğin ruhunda bulunmaktadır. İkisinde de risk bulunmaktadır. Çözülmeye çalışan sorun hakkında örnek olmadığı için startup girişimciliğe göre daha risklidir. Genelde ikisinin amacı da kar etmektir. Girişimcilikte kar startupa göre ikinci planda yer alır. Yapılan her girişim startup olarak görülmektedir. Her startup ise girişim değildir. Büyümek daha çok büyümek girişimcilikte sonraki aşamalarda yer almaktadır.

Startup Şirketleri Nelerdir?

İnsanların aklına startup denildiği zaman teknoloji gelmektedir. Günümüzde birçok alanda startup şirketleri bulunmaktadır. Tasarım, mimari, pazarlama, finans gibi insan ihtiyaçlarına yönelik şirketler vardır. Dünyada bu iş modelini kullanarak başarılı olan birçok proje bulunmaktadır. Özellikle ülkemizde bu alanda çok farklı ve güzel işlere imza atılmıştır. Bu projelerin başarı öyküleri de incelenebilmekte ve rol model olarak uygulanabilmektedir.  Yeni bir fikir için ideal olabilir.

E-ticaret alanında çok fazla startup şirketleri bulunur. Bunun sebebi dijital bir çağda insanlar dilediği yerde dilediği zaman alışveriş yapar, hizmetlerini online olarak almak istemektedir. Birçok yatırımcı e-ticaret alanındaki startup projelerini daha fazla destekler. Geniş kitlelere hitap ettiği ve hedef kitlesine çok çabuk ve kolay yoldan ulaştığı için bu alan tercih edilmektedir. Startup nasıl kurulur? Sorusunu sormadan önce yaşamı daha da kolaylaştıracak fikirlerinizin olup olmadığını kendinize sorun.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir