WordPress İle E Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

Günümüz koşullarında WordPress ile e ticaret sitesi açmak; oldukça favori bir girişimdir. WordPress ile e ticaret sitesi nasıl yapılır? Tarzındaki soruların da yanıtı merak edilmektedir. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte her alanda web siteleri çoğalmaktadır. Kendi web sitenizi veya bloğunuzu yapmak için wordpress’e ihtiyaç duyulmaktadır.

WordPress içerik yönetim sistemidir. Rakipleri arasında en kolay ve en güçlüsüdür. Bu nedenle WordPress ile e ticaret sitesi nasıl yapılır? Sorusu sürekli gündemde bulunmaktadır. Diğer yandan WordPress açık kaynaklı olduğu için yazılımı ücretsiz olarak kullanılmakta ve değiştirilmektedir. Sadece domain ve hosting alınır.  WordPress ile e ticaret sitesi açmak isteyenler; genellikle internet üzerinden satış yapmayı isteyen kimselerdir!

İnternet üzerinden satış yapmak yada kendinize ait online bir mağaza için bu içerik yönetimine ihtiyaç duyarsınız. Sadece domain ve hosting almak yeterli olmamaktadır. Arka planda birçok konu vardır. Ek ücretlendirme olabilmektedir. Kullanıcılar birçok farklı özelliği kullanırlar. Sipariş yönetimi, ürünleri kategorilerine ayırma, ürün stok bilgilerinin yönetimi, fiyat kampanyaları gibi içerik de birçok avantaj bulunmaktadır. Diğer yandan e-ticaret sitesi için şahıs yada limited şirket kurabilirsiniz. İkisi içinde farklı belgeler gerekli olmaktadır. Şirketiniz kurulduktan sonra bankalarla anlaşma yapmak size kolaylıklar sağlar.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

WordPress İle E Ticaret Sitesi Avantajları

WordPress ile düşük maliyetli e-ticaret sitesi yapmanın faydaları oldukça fazladır. Ücretsiz bir yazılım olması sebebiyle standart bir site, oldukça düşük maliyetle yapılmaktadır. Mağazanızı kurduktan sonra istediğiniz ürünü satarsınız. WordPress ile e ticaret sitesi ara yüzü oldukça basit, kolay ve anlaşılabilir bir durumdadır. Yaptığınız satışlarla ilgili birçok veri imkânı sunmaktadır. Sipariş takipleriniz, ürün yönetimleriniz kolayca yapılır. Diğer yandan ücret karşılığında farklı eklenti paketleri satın alınmaktadır. Bu paketler sayesinde sitenizi geliştirebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Yapmanın Püf Noktaları

WordPress İle E Ticaret Sitesi Kurulumu

Herkesin anlayabileceği basit ve kolay bir kurulum söz konusudur. Öncelikli olarak altyapı modülünü kişisel bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.  Daha sonra FTP üzerinden sunucunu yükleyebilirsiniz. İlerleyen aşamalarda ise wordpress eklentiler bölümü üzerinde aktif hale getirilmektedir. Bütün bu işlemler bittikten sonra ayarlar yapılır.  Ayarlar içerisinde mağazanın adı, kargo ücretleri, kullanılacak para birimi gibi detaylar bulunmaktadır. Bu ayarları tüm kullanıcıların eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Sitenizin kurulumu sizin tarafından yapılacaksa herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak bu konuda destek alınacaksa belli bir bedel ödemeniz gerekmektedir.

E Ticaretin Müşteriye Getirdiği Yenilikler

WordPress’in geniş bir kullanıcı tecrübesi bulunmaktadır. Dünyada ve Ülkemizde faaliyet gösteren popüler ve geniş kitlelere hitap eden siteler WordPress altyapısını kullanır. Sektör yelpazesi içinde farklılıkları barındırmaktadır. Haber siteleri, forum siteleri, kurumsal siteler bu yönetim sistemi ile kurulur. E ticaret ise en popüler durumda bulunmaktadır. E ticaret sitesi aracılığı ile hem sahibinin hem de müşterinin çok fazla hareket alanı oluşur.

Müşteri haftanın yedi günü ve her saati alışveriş yapma imkânına sahip olmaktadır. İstediği ürünü fiyat karşılaştırması yaparak alma şansına sahiptir. İhtiyacına ve zevkine uygun ürünleri dilediği an dilediği yerden bulabilmektedir. İnternet erişiminin olduğu her yerden alışveriş yapılabilir. Müşterilere güvenli ödeme yöntemleri sunulmaktadır. Kredi kartı ile aldığınız ürünün bedeli ödenir. Gerekirse taksitlendirme yapılmaktadır.

Satın alınan ürün kısa zaman içinde tarafınıza ulaşır. Beğenmediğiniz ve hasarlı geldiği takdirde iade etme şansınız bulunmaktadır. WordPress ile e ticaret sitesi nasıl yapılır? Konusunda bir an önce harekete geçmelisiniz. Görüldüğü üzere e ticaret yapmak oldukça kolay ve düşük maliyetlidir. Dilediğiniz ürünü sitenizde veya online mağazanızda satış yapmaktasınız. Bu sayede WordPress tarafından sunulan ayrıcalıklar sayesinde ürünlerinizi kolayca hedef kitleye ulaştırırsınız. Böylece nitelik düzeyi çok yüksek olan karlı bir yatırım da yapmış olursunuz!

Önerilen İçerik :   En Karlı E-Ticaret Ürünleri Nelerdir?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir