Network Marketing Sistemi Nedir?

Siz de network marketing sistemi üzerine yatırım yapmayı istiyorsanız; planlı davranmak durumundasınız. Peki; network marketing sistemi nedir? Ürün satışının doğrudan yapılabildiği özel bir sisteme network marketing sistemi adı verilmektedir.

Geçmiş çağlara kıyas edildiğinde günümüz dünyası üretim kadar tüketimin de ön planda olduğu bir dünyadır. Eski yıllarda insanlar kendi ürettikleri ürünleri kullanırdı. Hayatlarını bu basit döngüde sürdürürlerdi. Günümüzde ise bambaşka bir çağ yaşanıyor. Gelişen teknoloji, sanayi alanında yaşanan gelişmeler üretimi kat kat artırmaktadır. Her yeni gün yepyeni bir ürünün üretildiği ve insanlara tanıtıldığı bir gün oluyor..

Ürünleri insanlara ulaştırmanın yolu ise reklam ve tanıtımdan geçiyor. Dolayısıyla bu ürünlerin satılacağı pazar alanları ihtiyacı doğmaktadır. Satış mağazaları, marketler ya da firmalar bu pazarın örnekleri arasında yer alır. Bir diğer örnek ise network marketing sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemde mağaza veya marketlerin aksine ürün kişilere doğrudan iletilmektedir. Yani üretilen ve satılan şey, aracısız ve az masraflı olacak şekilde tüketiciye ulaştırılır. Bunu sağlamanın yolları arasında ise ürünü kullanan kişilerin tavsiyesi ön planda tutulur. Bu durum satılacak ürüne olan güveni artırarak daha geniş kitlelere ulaşmayı kolaylaştırır.

normal network marketing kazanc metotlari 571x300 1

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Network Marketing Sistemi Nasıl Çalışır?

Diyelim ki bir temizlik malzemesi ürettiniz. Bu ürünü binlerce insana tanıtmak ve satmak istiyorsunuz. Eğer bu iş için network marketing sistemi kullanırsanız satış miktarında ciddi bir artış yakalamak mümkündür. Çünkü bu sistem ürünü kullanan kişilerin tavsiyeleri ile tanıtım yapmaktadır. Bu durum satışı yapılacak olan ürüne güveni artırdığı için olumlu geri dönüş sayısı fazla olacaktır. Kişiler kullandıkları ürünü satar. Ayrıca sattıkları kişilerin de yalnızca müşteri değil aynı zamanda çalışan olmalarını sağlar. Bu durum bir kelebek etkisi ile artarak geniş bir pazar yakalama imkânı sunmaktadır. Böylelikle hem tüketiciler hem üreticiler ciddi gelirler elde etme imkânı bulur.

Önerilen İçerik :   Aciliyet Algısı Yaratarak Satışları Artır

Pazarlamanın Yeni Yüzü

Ağ pazarlaması adı da verilen bu yöntem aslında çok da yeni bir yöntem değildir. Ancak son yıllarda getirisi dikkat çektiği için çok sayıda üretici firma tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Satış ve pazarlama çok geniş kapsamlı bir sektördür. Bu sektörün içinde var olan firmalar elde ettikleri karı çoğunlukla aracı firmalara paylaştırmak durumunda kalır. Yani satışı yapılan ürünün fiyatı bu tarz maliyetler sonucu artabilir.

Oysa ağ pazarlaması bu tarz maliyeleri ortadan kaldırıyor. Tüketici ile fabrikanın direk bir iletişim kurmasına fırsat veriyor. Bu sayede ürünün fiyatı fahiş bir miktarı bulmadan karşılıklı bir memnuiyet sağlanmaktadır. Bu durum kişilerin tecrübeleri ile her geçen gün üretici firmaların dikkatini çekmeyi başarmamıştır. Dolayısıyla çok yeni bir yöntem olmamasına rağmen pazarlama sektörünün en yeni yüzü bu sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Ağ Pazarlaması İle Karınızı Katlayın

İnsanlar yaptıkları işin başarılı sonuçlar doğurması için her türlü yolu dener. Bu durum satış ve pazarlama sektörü çalışanları için de geçerlidir. Bilinen klasik pazarlama teknikleri yapılan işin kalitesine bağlı olarak başarı getirebilir. Ancak ciddi başarılar ve kazançlar sağlamanın yolu farklı deneyimlerden geçmektedir.

Network marketing sistemi tam da bu deneyimi kişilere sunuyor. Bilindiği üzere bu sistem pazarlama yöntemi olarak tavsiyeyi kullanır. Bu durum bir samimiyet ve güven ortamı oluşturmaktadır. Haliyle elde edilen getiri gün geçtikçe katlanarak artmaktadır. Satılması planlanan ürünün daha fazla kişiye ulaşması, tanıtılması için kullanılan en karlı yöntemlerden biri ağ pazarlamasıdır. Bu sebeple büyük ya da küçük çaplı firmalar hızlı bir şekilde bu sistemi firmalarına entegre etmeye başlamıştır.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir