Etsy’de Satış Nasıl Yapılır?

Ticaret sektörünün içerisinde yer alanlar Etsy’de satış nasıl yapılır? Tarzında soruların da yanıtını merak ederler. Etsy’de satış yapmak söz konusu olduğunda karşımıza ayrıntılı aşamalar çıkmaktadır. Bundan dolayı tüm bu detaylara hakim olmak; sektörde etkili bir düzeyde var olmak anlamına da gelmektedir.

İnternetin kullanımının yaygınlık kazanmasıyla birlikte birçok işlem bu alan üzerinden gerçekleştirilmektedir. Alışveriş de bu işlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Bireyler veya kurumlar, sahip oldukları birçok ürünün satışını internet platformları üzerinden kolayca gerçekleştirir. Bu platformlardan bir tanesi de Etsy’dir. Sosyal platformlar arasında bulunan Etsy ile sizler de el yapımı ürünlerinizin satışını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada birçok kimse Etsy’de satış nasıl yapılır diye merak etmektedir.

Etsy’de satış yapmak istiyorsanız öncelikli olarak bir mağaza açmanız gerekir. Oldukça kolay olan bu işlem yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. İngilizce olarak hizmet sunan bu platformda ister sayfa çevirisi yaparak isterseniz kelime çevirileriyle işlem gerçekleştirmeniz mümkündür.  Etsy satış yapmayı istiyorsanız ürünlerinizin hem fikir hem işçilik anlamında tamamen size ait olması gerekir. Ürünlerinizin tanıtımı için hazırladığınız görsellerin tamamen kendinize ait olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde sistem tarafınıza taklit uyarısı verecektir..

iyzico etsy

Etsy’de Satış Nasıl Yapılır? Adımları Nelerdir?

Kendinize ait olan ürünlerin satışını gerçekleştirmek için en ideal platform Etsy’dir. Tamamen özgün ve el yapımı ürünlerin bulunduğu bu sistem üzerinden mağaza açarak sizler de ürünlerinizin satışını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden tarafınıza sunulan tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz bu noktada oldukça önemlidir. Açmış olduğunuz mağazanıza ait olan tüm bilgileri düzenlemeli ve gerçekle paralel olmasına dikkat etmelisiniz.

İşlemlerin belki de en dikkat gerektiren adımı mağaza ismi belirleme kısmıdır. Mevcut adımın hassasiyet içermesinin sebebi sonradan ismin değiştirilemeyecek olmasıdır.  Bu noktada mağazanıza kurumsal bir isim koymanız doğru olacaktır. Son olarak mağazanızda satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünleri sistemi yüklemektir. Tasarımları ve işçiliği tamamen size ait olan bu ürünlerin net ve gerçek görsellerini ekleyerek satış bilgilerini sunmanız önemlidir.

Önerilen İçerik :   Amazon'da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Etsy’de Satış Yapmanın Avantajları

İnternet üzerinden size ait olan ürünlerin satışını gerçekleştirmek istiyorsanız bu noktada en avantajlı fırsatları sunan Etsy ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Başarılı ve sistematik bir hizmet politikası benimseyen Etsy ile ürünlerinizin oldukça geniş kitlelere ulaşmasına fırsat tanımanız mümkün kılınır. Sizler de tasarımı size ait olan tüm ürünleriniz üzerinden para kazanmak istiyorsanız Etsy üzerinden dükkan sahibi olmanız gerekmektedir.

E-ticaret alanında başarılı bir hizmet sunan Etsy düşük komisyon oranlarıyla dükkan sahiplerinin de yüzünü güldürür. El yapımı ürünlerin satışı için oldukça başarılı bir pazaryeri olan Etsy ile güvenli satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada birçok kişi avantajlardan faydalanmak üzere Etsy’de satış nasıl yapılır diye merak etmektedir. Ana sayfa üzerinden giriş yaparak kolayca dükkan oluşturmanız ve ardından sizden istenilen bilgileri eksiksiz girmeniz yeterli olacaktır.

Etsy’de Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde satış gerçekleştirmek istiyorsanız sizler de Etsy fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında ürünlerin tamamen size ait tasarımlardan oluşması gelir. Yani, başkasının tasarladığı ve başkasının ürettiği ürünlerin satışı Etsy’de yasaklanmıştır. Bu sebeple ürünlerin tasarımcısının kendiniz olması şarttır.

Eğer bir ortağınız bulunuyorsa bu bilgiyi dükkan açarken ilgili alana bildirmelisiniz. Ardından sistemde belirlenen bir komisyon oranı bulunur. Ürün listelenme işleminden %0,2 her ürün satışından %3,5 oranında komisyon alınmaktadır. Fiyatlarınızı bu oran doğrultusunda belirlemeniz oldukça önemlidir. Sizler de Etsy’de satış nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu noktada detaylı bir araştırma gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir