Amazon Dropshipping Suspend Politikaları ve Çözümleri

Amazon Dropshipping ile satış mağazanızda ürünleri listeleyebilir ve her sipariş geldiğinde tedarikçiden sipariş vermeniz gerekir. Elinizde stok tutmanıza gerek kalmayan bu yöntemde ürünleri tedarikçiniz müşterilerinize gönderir.

amazon dropshipping
Amazon Dropshipping Suspend Politikaları ve Çözümleri 10

Amazon dünyanın en büyük pazaryeri platformları arasında yer alıyor ve farklı satış modelleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan Amazon dropshipping iş modelinde, ürünlerin tedarik edilmesi, depolama ve sevkiyat işlemleri üçüncü bir tarafa ya da bir tedarikçiye yaptırma işlemidir. Stoksuz olarak satış yapılabilen bu yöntemde düşük maliyet ve yüksek verimlilik sağlanabilir. Girişimciler ve düşük bütçeyle e-ticarete başlamak isteyen satıcılar tarafından tercih edilmektedir. 

Amazon dropshipping ile satış mağazanızda ürünleri listeleyebilir ve her sipariş geldiğinde tedarikçiden sipariş vermeniz gerekir. Elinizde stok tutmanıza gerek kalmayan bu yöntemde ürünleri tedarikçiniz müşterilerinize gönderir. 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Amazon Dropshipping Modeli İçin Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri foving.com’da

Amazon üzerinde farklı satış yöntemleriyle satış yapabilirsiniz. Amazon’da düşük sermaye ile stoksuz e-Ticarete başlayabilirsiniz. E-ticarete başlamadan önce eğitimler alarak stoksuz satışın ne olduğunu, mağaza açmak ve işletmek hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. 

Eğitim sürecinde ürün araştırma yöntemlerini, tedarikçi bulma aşamalarını ve suspend olmadan satış yapabilmeyi öğrenebilirsiniz. Stoksuz satışlarda dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilir ve satış hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Amazon Dropshipping iş modelinde kendinizi geliştirmek ve sorunları kısa sürede çözmek için foving.com’daki eğitim ve danışmanlık hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Teklifleri karşılaştırabilir ve size uygun bir hizmeti değerlendirebilirsiniz. 

Suspend Riskine Karşı En Doğru Dropshipping Modeli Nasıl Olmalı?

Amazon, kullanıcı deneyimini arttırmak için satıcıları sürekli olarak denetlemektedir. Özellikle Dropshipping yapan satıcıların hesabı birçok sebepten suspend riskiyle karşılaşabilir. Tedarikçilerdeki gecikmeler, müşteri sorunları ya da hesabınızın kurallara uymaması gerekçesiyle hesabınız askıya alınabilir.

Amazonda satış yaparken diğer pazaryerlerini de kullanmalısınız. eBay ya da Shopify üzerinde hesap oluşturabilir ve entegre edebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   En İyi Tartı Seçimi

Satıcı hesabınızda ürünleri ve tedarikçileri denetlemek için kriterler belirleyin. Tedarikçinizle kolayca iletişim kurabilmeli ve satıcı puanı yüksek olanlarla çalışmalısınız. 

Ürünlerin gecikmesinden dolayı sorun yaşamamak için ürünün teslimat süresine dikkat etmelisiniz. Tedarikçinizin envanteri yeterli değilse siparişler gecikebilir ve bu sorunla karşılaşmamak için yedek tedarikçiniz olmalı.

 Müşterilerinizle iletişim halinde kalın ve oluşan sorunları çözmek için araştırma yapın. Kötü yorumlar ve iadeler artarsa hesabınız askıya alınabilir.

Suspend Olmuş Amazon Mağazası Nasıl Aktif Edilir? 

Amazon, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutabilmek için özellikle Dropshipping yapan satıcıları sıklıkla denetliyor. Hesabınızın açılışından başlayan amazon suspend sorunu birçok sebepten kaynaklanabilir. 

Hesabınız askıya alındığında Amazon size mail gönderir ve hesabınızı gizliye alır. Bu sürede satış yapamadığınız için sorunun kısa sürede çözülmesi ve sorunun çözüldüğüne dair belgelerin Amazon’un ilgili birime aktarılması gerekir.

Suspend olmuş Amazon mağazalarınızı tekrar aktif hale getirmek için foving üzerindeki uzmanlardan destek alabilirsiniz. foving.com üzerinden oluşturacağınız talep ile hızlıca uzmalara ulaşır, suspend sorununun en kısa sürede çözülmesini ve Amazon’un ilgili birimiyle doğru iletişim kurulmasını sağlayabilirsiniz. 

Dropshipping İş Modelinde Kullanabileceğimiz Yazılım Entegrasyonları Ve Avantajları Nelerdir?

Dropshipping iş modelinde çeşitli yazılımlardan destek alarak iş yükünüzü hafifletebilir ve satışlarınızı optimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Mağaza yönetimi, Amazon otomasyonu, toplu ürün yükleme yazılımı gibi birçok yazılım entegrasyonu kullanabilirsiniz. 

Tüm işlemleri manuel olarak yaptığınızda fırsatları kaçırabilir ya da hesabınızın suspend olmasına neden olabilirsiniz. Satıcı hesabınız yazılımlar sayesinde işlemlerinizi Amazon’un politikalarına uyumlu hale getirebilirsiniz.

Ürün bulma, fiyat belirleme, tedarikçiler arasında seçim yapma, sipariş süreci gibi birçok konuda yazılımları kullanabilirsiniz. Amazon stoksuz satış modelinde, stok tutmadığınız için aldığınız her siparişte tedarikçiden hemen sipariş vermelisiniz. 

Satışlarınızı arttırmak ve hesabınızı güvenli bir şekilde kullanmak için ihtiyacınız olan tüm yazılım entegrasyonlarını foving.com üzerinde bulabilirsiniz. En iyi yazılım hizmeti veren uzmanları bulabilir ve Amazon hesabınız için ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Daha Az Çaba, Daha Fazla Satış: Shopify Pazaryeri Entegrasyonuyla Büyümeye Geçin!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir