opencart

Debit Kart Nedir?

Cüzdanınızda bir Debit Kart olabilir, ancak bunun nasıl çalıştığını hiç düşündünüz mü? Banka kartları, tüketicilerin banka hesaplarından nakit paraya hızla erişmelerine yardımcı olmak için bir ATM kartının ve bir kredi kartının temel işlevlerini birleştirir. Çek yazmak yerine ödeme yapmak için çevrimiçi alışverişlerde, kasada veya hatta bir mobil cüzdan uygulamasında banka kartı kullanabilirsiniz.

Debit Kart Nasıl Çalışır?

Banka kartları, bu markalı kartların kabul edildiği her yerde ödeme için banka kartınızı kullanmanıza izin vermek için VISA, Mastercard ve Discover gibi büyük kredi kartı markalarıyla ortaktır.

Şahsen bir satın alma için banka kartınızı kullanırken, kart terminalinde tıpkı bir kredi kartı gibi kaydıracak, takacak veya temassız ödeme kullanacaksınız. Daha sonra kişisel kimlik numaranızı (PIN) makineye gireceksiniz, ancak bazı satıcılar banka kartınızı PIN olmadan kullanmanıza izin veriyor. PIN’iniz, kimliğinizi doğrulayan bir güvenlik önlemidir.

Bankanız, satın alma işlemini yapmak için paraya sahip olduğunuzu doğruladıktan sonra işleminiz onaylanır. Banka ekstrenize bakarsanız, satın alma işleminizin beklemede olduğunu görebilirsiniz; bu, bankanızın, hesabınızı borçlandırmış olsalar bile parayı satıcıya henüz aktarmadığı anlamına gelir. Banka parayı satıcıya gönderdiğinde işleminiz onaylanmış olarak görünecektir.

Debit Kart Nedir
Debit Kart Nedir

Bir satın alma işlemi için ödeme yapmak veya bir ATM’den para almak için banka kartınızı kullandığınızda, bağlı hesabınızda gerekli para zaten bulunduğundan işlemi tamamlayabilirsiniz. Bankanıza bağlı olarak, bir tasarruf hesabı gibi bir yedek hesabınızda ek paranız varsa, hesabınızı belirli bir miktarda dolar olarak artırmanıza izin verilebilir. Ancak kural olarak banka kartınızı kullanarak para harcamak için ihtiyacınız olan paranın hesabınızda olması gerekir.

Önerilen İçerik :   Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir