E-Kitap Yazarak Para Kazanılır Mı?

Bugün, e-Kitapların popülaritesi hem yazarlar hem de yazar olmayanlar için fırsatlar yarattı. Serbest yazar olarak veya bunu sizin için yapması için bir hayalet yazar kiralayarak e-kitap çevrimiçi yazıp satarak para kazanabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

E-Kitap Satarak Para Kazanmanın İpuçları

  • İçerik: Çevrimiçi e-kitap yazıp satarak para kazanmanın anahtarı, insanların sahip olabileceği yaygın bir soruna çözüm sağlayan iyi araştırılmış ve bilgilendirici içerik yazmaktır.
  • Kurgu Dışı: Kurgu dışı yazıyorsanız, okuyucularınızın yararlı bulacağı değerli, derinlemesine içerik yazdığınızdan emin olun çünkü bu konuyla ilgili çevrimiçi olarak zaten benzer e-kitaplar olabilir.
  • Kapak: Göz alıcı görünen ve okuyucuların dikkatini çeken harika bir kapak tasarımına sahip olun.
  • İncelemeler: Amazon aracılığıyla satış yapıyorsanız, alıcıları dürüst bir inceleme bırakmaya teşvik edin. İncelemeler almak, e-kitabınızın Google ve diğer arama motorlarındaki arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur, böylece daha fazla olası alıcı onu bulup satın alabilir.
E-Kitap Yazarak Para Kazanma
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

E-Kitabımı Nerede Satmalıyım?

E-kitaplarınızı çevrimiçi yayınladıktan sonra amaç, her bir kopya satıldığında para kazanmaktır. E-kitabınızı çevrimiçi olarak satabileceğiniz en iyi yerler şunlardır:

Blogunuz

Daha önce de belirtildiği gibi, e-kitaplarınızı doğrudan kendi blogunuzda satabilir ve karın çoğunu koruyabilirsiniz. Blogunuzda ne kadar fazla trafik oluşturursanız, e-kitabınızın satışından o kadar fazla para kazanabileceğinizi unutmayın.

Blogunuzda satış yaparken en iyi sonuçları almak istiyorsanız, blog yazdığınız konular hakkında samimi ve bilgilendirici bir tonda yazdığınızdan emin olun. Bu şekilde, nişinizle ilgilenen bir kitleye sahip olacaksınız. Blogunuza ne kadar çok okuyucu giderse, daha fazla e-kitap satma şansınız artacaktır. Makale pazarlama, sosyal medya ağları, konuk gönderileri yazma ve diğer birçok yöntemle blogunuzu ve e-kitaplarınızı tanıtmaya devam edin.

Amazon

Kitaplarınızı çevrimiçi olarak satmak istiyorsanız, çevrimiçi kitabınızın satılması için ihtiyaç duyduğu teşhiri elde etmek için Amazon en iyi yerdir. E-kitaplarınızı Amazon’da hizmet bedeli olarak sabit bir miktar ödeyerek listeleyebilirsiniz. E-kitabınızın bir kopyası satıldığında, satışın %70’ini kazanırsınız. Amazon, çok daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlayan harika bir satış platformudur.

Önerilen İçerik :   İnternetten Ne Alıp Satabilirim?

Google Play Kitaplar

Google Play’den uygulama indirmenin yanı sıra aklınıza gelmemiş olabilecek harika bir yer de Google Play Kitaplar. Satılan herhangi bir e-kitaptan %70 pay alacaksınız. Kaydolmak çok basit.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir