Watermark Ne Demek

Watermark, kasıtlı olarak başka bir görüntünün üzerine yerleştirilmiş bir logo, metin veya desendir. Amacı, orijinal görüntünün kopyalanmasını veya izinsiz kullanılmasını zorlaştırmaktır.

Çoğu zaman, dijital görüntüler satan bir şirket veya web sitesi, görüntülerin düşük çözünürlüklü kopyalarına bir watermark uygular, böylece kullanıcı bunları önizleyebilir. Kullanıcı görüntüyü satın alırsa, şirket kullanıcıya görüntünün watermark içermeyen yüksek çözünürlüklü bir kopyasını sağlar.

Fotoğraflara Watermark Nasıl Yapılır?

  1. Postcron’da oturum açın ve kontrol panelinizde, resimlerinizi watermark ile paylaşmak istediğiniz sosyal hesapları ekleyin
  2. Resimlerinizi paylaşmak istediğiniz hesapları seçin.
  3. Gönderinizi oluşturun ve paylaşmak istediğiniz resimleri ekleyin.
  4. Watermark özelliğini açın.
  5. Gönderinizi planlayın veya yayınlayın. Şimdi detaylı açıklama:

Her gün birden fazla hesabı güncellerseniz , Facebook’ta resimlerinizin her birine bir watermark eklemek neredeyse imkansız hale gelebilir ve hiç şüphesiz çok hantal bir iş olabilir. Bu nedenle, Postcron’u kullanarak tüm gönderilerinize Facebook’ta otomatik olarak nasıl watermark ekleyebileceğinizi göstereceğiz.

Watermark Ne Demek
Watermark Ne Demek

1. Yapmanız gereken ilk şey, Postcron sitesine gitmek ve Facebook, Twitter veya Google+ kullanarak giriş yapmaktır.

2. Ardından, resimlerinizi yüklemek istediğiniz hesapları seçin. Unutmayın, Facebook profili,  Hayran Sayfası, gruplar ve etkinlik, Twitter hesapları, LinkedIn profilleri ve sayfaları, Pinterest panoları ve Google+ sayfaları arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Bir sonraki adım, “Fotoğraf Ekle”ye tıklayarak fotoğraf(lar)ınızı yüklemektir.

4. Resimlerinizi yükledikten sonra “watermark Ekle ”ye tıklayın.

5. Bu özelliği ilk kez kullanıyorsanız, Postcron sizden watermark özelliklerini ayarlamanızı isteyecektir. Bunu yapmak için sizi hesabın ” Ayarlar ” sayfasına götürecek ve watermark karşılık gelen görüntüyü yüklemenizi ve ardından boyutunu, konumunu ve şeffaflığını tanımlamanızı isteyecektir. Her sosyal hesap için farklı bir watermark seçebilirsiniz ve tanımladığınız ayarlar, bu özelliği etkinleştirmek istediğiniz tüm resimlere uygulanacaktır. Değişiklikleri kaydetmek için “Uygula” butonuna basmayı unutmayınız.

Önerilen İçerik :   T-Soft SEO Nasıl Yapılır?

6. Watermark ayarlamayı bitirdikten sonra , resminizi yüklemeye devam etmek için Kontrol Paneline gidin. Nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız, Önizleme seçeneğini belirleyebilirsiniz.

7. Son olarak, resminizin yayınlanmasını istediğiniz tarih ve saati belirlemelisiniz. Watermark ayarları Postcron tarafından kaydedildiğinden, artık “watermark” seçeneğini etkinleştirerek ve ardından paylaşmak istediğiniz görselleri yükleyerek tüm görsellerinizi watermark ile birlikte yayınlayabilirsiniz.

Bu basit öğreticideki adımları izlerseniz, her seferinde her görüntüye manuel olarak eklemek zorunda kalmadan tüm gönderilerinize otomatik olarak watermark ekleyebilirsiniz. Bu, size çok zaman kazandıracak, markanızın yayılmasına katkıda bulunacak ve görsel içeriğinizi , görsele ihtiyaç duyan kullanıcıların “kavramalarından” koruyacaktır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir