Trendyol SEO Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, göz önünde bulundurulması gereken iki önemli husus vardır: tüketiciler ve arama motorları. Tüketiciler ürünlerinizi ararken Google’da görünebilmeniz için SEO dostu bir web sitesine ihtiyacınız var. Ancak tüketicilerin satın almak istediklerini bulabilmeleri için yaratıcı, kullanıcı dostu bir web sitesine de ihtiyacınız var.

Özellikle sitede yüzlerce ürün varken site sahipleri için çelişki, kullanıcı dostu olmak ile SEO dostu olmak arasında bir denge bulmak haline gelir. İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, birçok işletmenin SEO ve web geliştirme için iki ayrı ekibi vardır. Her iki ekip de şirket içinde olsa bile, güzel ve başarılı bir web sitesi oluşturmak için birlikte çalışmalarını sağlamak zor olabilir. Geliştirme ekibi, sitenin görsel ve kullanıcı yönünü çok basit tutmak için mücadele ederken, SEO ekibi sitenin yeterli içeriğe sahip olduğundan emin olmak isteyecek, böylece Google, kullanıcı arama sorguları için etkili bir şekilde sıralayabilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Trendyol SEO Nedir?

Trendyol SEO, bir web sitesini arama motorlarında iyi sıralanacak şekilde optimize etme uygulamasıdır. Trendyol SEO, web sitesinin ve tüm sayfalarının tasarımı ve oluşturulmasıdır.

Bunları bir araya getirirseniz, Trendyol SEO, arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesinin tasarımı ve oluşturulmasıdır. Tasarımcıların web siteleri oluştururken izlemesi gereken en iyi SEO uygulamalarını kapsar.

Trendyol SEO Nasıl Yapılır
Trendyol SEO Nasıl Yapılır

Trendyol SEO İçin Optimize Edilecek Şeyler

Artık Trendyol SEO neden bu kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, web sitenizi nasıl optimize edebileceğinizden bahsedelim. Bu öğeleri uygulamayı olabildiğince sorunsuz hale getirmek için tüm web tasarım süreci boyunca arama motoru optimizasyonunu en üst düzeyde tutun.

Sonuçta, web geliştirme ekibinizin tüm web sitesini yalnızca SEO ekibinizin parçalamasını ve sürecin daha da uzun sürmesini sağlamak için oluşturmasını istemezsiniz. Bunun yerine, tasarım sürecinde bu öğelerin her biri üzerinde iki ekibin birlikte çalışmasını sağlamak, tüm projeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Google’ın arama algoritması, bir web sitesini sıralamak için 200’den fazla faktör kullanır. Herhangi bir tasarımcının hepsini hesaba katması zor. Bunun yerine, sayfalarınızın sıralamasını almak için aşağıdaki öğeleri optimize ederek başlayın:

Önerilen İçerik :   Opencart SEO Nasıl Yapılır?

Görüntü Dosyası Adları

Resim dosyası adları o kadar küçüktür ki, bunu düşünmeyebilirsiniz bile, ancak aslında web sitenizin optimizasyonu için büyük bir varlık olabilirler. Bu yüzden bir şeye ana sayfa-başlık-final-2.jpg adını vermeden önce iki kez düşünün. Bunun yerine, Google’a resimde neyin öne çıktığı hakkında bir fikir veren anahtar kelimeler ve tanımlayıcılar ekleyin.

Dizine Eklenebilir İçerik

Bir arama motoru bir siteyi kolayca tarayabiliyorsa (sitenin her sayfasındaki içeriği kolayca keşfedebiliyor, okuyabiliyor ve anlayabiliyorsa), bu SEO dostu bir site olarak kabul edilir ve sayfaların arama motoru sonuç sayfalarında görünme olasılığı daha fazla olur..

Sitenin taranabilir olması için, her sayfadaki ana içeriğin HTML metin biçiminde olması gerekir, çünkü bu, Google’ın sayfanın ne hakkında olduğunu anlamasının en kolay yoludur.

Okunabilirlik

Bir diğer önemli sıralama faktörü okunabilirliktir. Web sitenizin ziyaretçileri sitenizdeki kopyayı okuyamıyorsa, işletmenizden değerli bir şey almıyorlar.

En iyi uygulamalar, okunması kolay olduğundan emin olmak için Trendyol ürününü, başlıklarında ve bloklarında büyük, kalın şerit yazı tiplerinin kullanılması gerektiğidir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir