Amazon’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Amazon, e-ticaret işinizi başlatmak için harika bir yerdir. Satıcıların hangi ürünleri satmak istediklerine karar vermeleri için çok sayıda seçenek olması biraz bunaltıcı görünebilir. Amazon’da Satış Satıcılara, diğer kanallardan satacaklarından daha fazla satış yapabilmek gibi birçok avantaj sunar.

Sattığınız ürünler başarı oranınızı belirler. Bu nedenle, onları akıllıca seçmek işinizin çok önemli bir parçasıdır. Uluslararası genişleme ve düşük pazarlama maliyetleri seçeneğiyle satıcılar, Amazon’un sunduğu devasa müşteri tabanına erişebilir.  Doğru ürünleri seçmenin bir yolu, Amazon’da size maksimum kâr sağlayabilecek popüler, en çok satan ürünlerin nişleri veya kategorileri hakkında biraz araştırma yapmaktır. Bunlara ‘en çok satan ürünler’ denir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Amazon’da En Çok Satanlar Hangileri?

Amazon, web sitelerinde bulunabilen ve saatlik olarak güncellenen özel birçok satanlar bölümüne sahiptir. Her bölümdeki sıralamalarıyla birlikte trend olan tüm sık satın alınan ürünleri içerir, böylece satmak için en uygun en çok satan ürünlere karar verebilirsiniz.

Bu ürün kategorisini yakından takip etmek önemlidir, çünkü bazen satmayı düşündüğünüz bir ürünün yerini popülerliği artan başka bir ürün alabilir. Bu, ‘trend’ olan veya yalnızca tatil dönemlerinde popülerlik kazanan mevsimlik ürünler için geçerlidir.  Aynı zamanda, bazıları kitaplar, oyunlar ve elektronik ürünler gibi bu listedeki yerlerini sürekli olarak korumuştur. Bu ürünleri her zaman taleplerini ve karlılıklarını anladıktan sonra düşünebilirsiniz, çünkü bunlar Amazon’da satılacak en iyi şeylerin önünü açar.

BSR aynı zamanda her ürüne sadece bireysel kategorilerde değil, aynı zamanda ilgili alt kategorilerde de nerede ve nasıl sıralandığını gösteren bir puan verilmesi anlamına gelir. İki sıralama vardır – ilki, ürünün, altına düştüğü birincil kategori için sıralamasını gösterir. İkinci tür sıralama, ürünün sonraki alt kategoride nasıl sıralandığının göstergesidir.

Önerilen İçerik :   Melek Yatırımcı Kimdir?

Amazon’da Satılacak En İyi Şeyleri Bulma

Bir ürünün en çok satan olması, karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken tek unsur değildir. Ürünlerin kargo ücreti, Amazon FBA ücretleri, ürünün dayanıklılığı ve ağırlığı hakkında oldukça iyi bir fikre sahip olmanız, ürünün kolayca kargoya verilebilecek bir şey olmasını sağlamanız gerekir.

Maliyeti 10$ ile 50$ arasında veya maksimum 100$ olan ürünler, satmak istediğiniz ürünler için ideal fiyat aralığı olacaktır. Ayrıca, rekabeti hesaba katın ve ürünlerinizin de öne çıkabilmesi için rekabetin daha az olduğu bir Amazon nişi bulmaya çalışın. Bir ürünün En Çok Satanlar Sıralaması (BSR) önemli bir ölçüdür. Nasıl? Diyelim ki hangi ürünleri satmak istediğinize karar verdiniz. Ardından, benzer ürünlerin Amazon’un BSR listesinin en üstünde yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Bu, ürünlerinizin Amazon’da zaten sıralamada olan en çok satan ürünlerin alıcılarını çekme potansiyelini gösterecektir.

“Sık birlikte satın alınanlar” veya “müşteriler ayrıca satın aldı” bölümü, en çok satanlar listesiyle birlikte bakmanız gereken bir bölümdür. Bu, Amazon’da en çok satın alınan ürünlere benzer ürünleri dahil edebilmeniz ve böylece satışları önemli ölçüde artırabilmeniz içindir. Ortalama BSR’yi ve belirli bir kategoride satış fırsatını belirlemek için SellerApp’ın Chrome uzantısını da kullanabilirsiniz. Bir kategorinin fırsat puanı, rekabet, gelir potansiyeli ve daha fazlası açısından keşfetmek için iyi bir potansiyele sahip olup olmadığı konusunda size bilgi verecektir.

Amazon'da

Amazon’da En Çok Satan Bazı Ürünler

  • Ev eğlencesi
  • Tencere ve çatal bıçak takımı
  • Dizüstü bilgisayarlar
  • Ev ofis mobilyaları
  • Fitness ekipmanları ve giyim
  • Moda giyim

Amazon’da En Çok Satan Kategoriler

Şimdi Amazon’da en çok satan ürünlere geçelim. En çok satan ürünler altında, daha fazla bilgi için ürünlerin alt kategorilerini derinlemesine inceleyin. Kitaplar, giysiler, ev ve mutfak gibi müşterilerin yılın hangi zamanında olursa olsun tercih ettiği bazı temel kategoriler vardır.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Modelleri Nelerdir?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir