Sarkıt lineer armatürleri kullanmanın 5 yaratıcı yolu

Lineer armatür, aydınlatma ürünleri pazarında mimari kategorinin en iyi ve en popüler ışıklarından biridir. Günümüz modern mimarisinde sarkıt lineer popülaritesinin nedeni, bu ışığın konut ve ofislerden mağazalara ve galeriler ve ticari alanlara kadar proje türüne göre özelleştirilebilmesidir. sarkıt lineer, hem ana ışık hem de mekanın dekoratif aydınlatma olarak kullanılabilir. Lineer armatür kullanmanın en iyi ve en moda yollarından biri sarkıt lineer armatürdür. Sarkıt lineer armatürler kullanmak bugünlerde yeni bir şey değil

Sarkit lineer armaturleri kullanmanin 5 yaratici yolu
Sarkıt lineer armatürleri kullanmanın 5 yaratıcı yolu 10

Bu sarkıt lineer armatür pek çok mekanda kullanılmaktadır bu yüzden mekanda göz alıcı ve özel bir dekorasyon gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız tek başına sarkıt lineer armatür kullanmak yeterli olmayabilir ama burada 5 kolay ve bir o kadar da yaratıcı yola işaret ediyoruz. Bunları seçerek lineer sarkıt armatür  ile en özel ve güzel dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Sarkıt lineer armatür  nasıl çalışır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, belirli bir marka sarkıt lineer armatür üretim sistemi, diğer lineer armatür, yani o markanın sıva altı  lineer ve yüzey lineer armatürlerinden  çok da farklı değildir. Bu aydınlatmalardaki temel fark,armatür gövdesinin profilinin, çeşitli alanlarda kuruluma ve kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmasıyla ilgilidir. Elektrik mühendisleri kadar  tasarımcılar için de önemli konulardan biri akımın armatüre nasıl girdiğidir. Bunun için temelde iki yöntem vardır. Birinci yöntemde armatür tutan kablolar çok inceliği  ve kalınlığı İçlerinden tel geçmez, bu nedenle renksiz elektrik teli, kablolardan birine paralel olarak, lambanın başlangıcından yaklaşık 10 cm uzağa yerleştirilir. İkinci yöntemde  ise teleskopik askı denilen, kablolardan daha büyük çaplı ve alüminyum gövdeli askılar kullanılır. Bu sayede elektrik teli içlerinden geçer ve görülmez. Bu iki yöntemin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır ve genel olarak hangisinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek imkansızdır. Bir sarkıt lineer armatürün nasıl çalıştığını nihai olarak belirleyen şey, onu nasıl tasarladığınız ve yerleştirdiğinizdir.

Önerilen İçerik :   Erkek Ev Terliği

Lineer armatür  tasarımı ve yerleşimi için tavsiyeye ihtiyacınız varsa, Ecowat uzmanlarıyla iletişime geçin.

sarkıt lineer armatür siparişi vermek için çevrimiçi danışma

Aşağıda, sarkıt lineer armatür kullanmanın 5 yolu vardır, böylece bir hat ışığının ışığını kullanırken maksimum yaratıcılığa sahip olabilirsiniz.

1- Farklı yükseklik seviyelerinde birkaç sarkıt lineer armatür montajı

Lineer sarkıt armatürlerin genellikle sahip olduğu özelliklerden biri de yüksekliğin ayarlanabilmesidir. Birbirine yakın birkaç sarkıt lineer ışık kullanılarak yapılan bu yöntemde her bir ışık belirli bir yükseklikte ayarlanıp kurulur ve böylece lineer ışıklar birbirinin üzerinden geçerken mekanınızın hacmi bir hacim oluşturmaya başlar. boyda güzel görsel efekt yapar.

2-sarkıt lineer armatür montajının başı ile bitişi arasındaki yükseklik farkı

Aynı zamanda mekanınızın görsel kalitesini büyük ölçüde artıran bu basit yöntemde, geleneksel yöntemden farklı olarak lineer armatürün başı ve bitişinin yükseklik hizasında birbirine bağlanmaz, armatür bir tarafı birbirine bağlanır. daha yükseğe yerleştirilir ve lineer armatürün bir tarafı daha alçaktır. Bu yöntemde mekanda var olan kuru düzen bozulur ve bu olay mekanda hareketlilik, dinamizm ve özgünlük duygusu yaratır. Bu yöntemde ağırlık dağılımının iyi yapılmasına ve askının taşıma kapasitesinin ötesindeki ağırlığın bir taraftan üzerine bindirilmemesine dikkat edilmelidir.

3- Sarkıt lineer armatür  zincir kullanmak

Bir uzmanın varlığını gerektirebilecek bu yöntem, farklı mekanların kendine özgü mimarisinde hızla popüler hale geliyor. Bu şekilde sarkıt lineer kapalı bir geometrik şekil yani kare, dikdörtgen, daire veya benzeri şekiller şeklinde yapılır ve başka bir geometrik şekil zincir gibi etrafına sarılır. Yani geometrik şekle sahip iki doğrusal ışık birbirinin içinden geçer.

4- Çift yönlü sarkıtmalı lineer armatürlerin kullanılması

İki yönlü sarkıt lineer armatür, aşağı doğru ışık yayan ana downlight kaynağına ek olarak, ışığı yukarıya atan ve tavanda parıldayan ışığın üzerine başka bir kaynak yerleştirilen bir ışıktır.Bu iki kaynak genellikle ayrıdır. kapatılıp açılabilir. Yani bu lineer armatürü kullanarak genel aydınlatmanızı hem yere ışık yayarak hem de yukarı doğru ışık yayarak sağlayabileceksiniz, gizli ışık ya da gizli ışık harika bir etki yaratmış olacaksınız.

Önerilen İçerik :   ROAS Nedir? Nasıl Hesaplanır?

5- Sıva altı lineer armatür

Yükseklik farkı olan tavan noktaları ile tasarımlarınızda birçok kez karşılaşmış olabilirsiniz. Bu mekanlarda sürekli bir lineer armatür kullanmak genellikle zordur ancak bu yöntemi kullanarak tavanın yüksekliği daha düşük olan kısımlarında gömme veya yüzeyli bir lineer armatür ve bunun devamı olan bir mekana giren kısımlarında çalışabilirsiniz.Sarkıt lineer armatür ile daha yüksek. Bu yöntem, mekana yeterli ışık sağlamanın yanı sıra lineer ışığınız boyunca da bir kesinti yaratmaz.

Yukarıdaki yöntemler, Sarkıt lineer armatür kullanmanın en popüler ve yaratıcı yolları arasındadır. Mekanınızın tasarımına göre bu yöntemleri kullanmanız gerekiyorsa ya da lineer armatürünüzü farklı bir şekilde tasarlayıp kullanmak istiyorsanız Ecowat uzmanları ile iletişime geçerek size özel lineer armatüre sahip olabilirsiniz. Ayrıca kendi lineer armatürünüzü  yapın online sayfasını kullanarak ihtiyacınıza en uygun lineer armatürü en kısa sürede tasarlayabilir, fiyatını görüntüleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir