Online Yapabileceğiniz Değişik E-Ticaret İş Fikirleri

2023 için bu karlı e-ticaret iş fikirleri listesine dahil olanları değerlendirmek için tüketicilerin tutkularından yararlanan ve benzersiz ihtiyaçları karşılayan ve böylece okuyucularımızın karlı pazarlara girmesine yardımcı olan fikirler aradık. Bu kriteri karşılayan e-ticaret iş fikirleri arasında el yapımı evcil hayvan ikramları, oyuncaklar, tasarruflu ürünler, tatlı kutuları, ev dekorasyonu ve kozmetiklerin yanı sıra eğitim platformları, çevre dostu bebek ürünleri, özel gıdalar, bitkiler, yeniden satılan moda ve ideoloji temelli yer alıyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Evcil Hayvan Sahiplerine Ev Yapımı Mama Satın

Hayvanları seviyorsanız, el yapımı bir e-ticaret mağazası tam size göre olabilir. Özellikle köpek mamaları, hem sahibinin hem de yavrunun ihtiyaçlarını karşıladıkları için popülerdir. Bazı pişmiş ikramlar, evcil hayvan sahiplerinin sık sık karşılaştığı zorlukları çözmek için malzemelerle bile yapılır. Örneğin, kannabidiol (CBD) aşılanmış ödül mamaları, köpek annelerinin ve babalarının köpek duyularını memnun ederken bile yavrularının kaygısını gidermelerine yardımcı oluyor.

Bu tür bir e-ticaret işine başlamak için, eyaletinizde hangi işletme lisanslarının gerekli olduğunu öğrenmek için araştırmanızı yapın. Ayrıca, Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) tarafından belirlenen Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) etiket gerekliliklerine ve evcil hayvan maması protokollerini test etmeye dikkat edin. Spesifik olarak, bu fikir Nevada ve Alaska’da yaşayan e-ticaret girişimcileri için en iyisidir çünkü bu eyaletlerde giriş engelleri oluşturan evcil hayvan maması yasaları yoktur.

Online Yapabileceğiniz Değişik E-Ticaret İş Fikirleri
Online Yapabileceğiniz Değişik E-Ticaret İş Fikirleri

Eğitim Platformu

Bir eğitim platformu, insanların kişisel veya profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan ürünler satarak pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Eğitim platformunuz, geliştirmek için çalıştığınız bir uzmanlık etrafında toplanabilir. Ancak öğrencilerle bire bir çalışmak yerine, uzmanlığınızı ihtiyacı olanlara aktarmak için kursları, e-kitapları, çalışma kitaplarını ve diğer eğitim materyallerini birden fazla formatta satabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Girişimcilikte Risk Yönetimi Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi oluşturabilir veya sizin gibi kişiler için oluşturulmuş diğer platformlardan yararlanarak uzmanlık alanlarına göre eğitim materyalleri satabilirsiniz. Örneğin Udemy, eğitimcilerin eğitim materyallerini bir açılış sayfasıyla birlikte video biçiminde satmalarına olanak tanır. Amazon gibi diğer siteler, e-kitapları ücretsiz olarak kendi kendinize yayınlamanıza ve ardından satmanıza izin verir. Eğitim materyalinizi çeşitli formatlarda sunarak, farklı öğrenme stillerine ve dolayısıyla daha geniş kitlelere hitap edersiniz.

El Yapımı Oyuncaklar Satın

Diker, örer veya tığ işi yaparsanız bu fikir tam size göre. El yapımı oyuncakları çevrimiçi satmak için uygulayabileceğiniz birkaç kolay yaklaşım vardır. Şu anda neyin moda olduğunu araştırabilir, ardından benzer örgü, tığ işi veya dikiş modellerini bulabilir ve bunları kendiniz oluşturabilirsiniz. Veya ebeveynlerin çocuk odası temalarına veya çocukların tercihlerine göre özel oyuncaklar için sipariş almak için yüksek bir fiyat uygulayabilirsiniz. Son olarak, ekstra niş bir yaklaşım için yetişkinler için nostaljik hediyeler yapmayı düşünün.

Trendleri takip etmeyi ve envanterinizi buna uygun hale getirmeyi planlıyorsanız, diğer zanaatkarlara el yapımı oyuncak envanterlerinden en çok neyin satıldığını sorarak trendleri araştırdığınızdan emin olun. Bunu zanaatınıza adanmış Facebook grupları aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Alternatif olarak, özel oyuncaklar oluşturuyorsanız, her oyuncağı üretmeye başlamadan önce malzemelerin tam fiyatını karşılamak için bir depozito aldığınızdan emin olun.

Çevrimiçi Özel Yemek Siparişi

Hemen hemen aynı ürünleri taşıyan zincir ürün mağazaları ile özel gıdalar için bir pazar var. Tüketicilerin zevklerine veya diğer tercihlerine hitap eden gıdaları tedarik ederek bu boşluğu doldurabilirsiniz.

Niş gıdaları tedarik etmenin bazı yolları, yerel gıda üreticileriyle ilişkiler kurmayı veya yerel pazarlardan ürün satın almayı içerir. Doğrudan yerel tedarikçilerden tedarik ediliyorsa, kar elde etmek için gıda ürünlerinizi artırabilirsiniz. Yerel pazarlardan sağlanıyorsa, ürünlerinizin birinci sınıf özelliklerini öne çıkaran doğru pazarlama, kâr getiren fiyatlar talep etmenize yardımcı olabilir. Markanızın büyümesini sürdürmek için gıda ürünleri satarken FDA ve diğer yasalara uyduğunuzdan emin olun.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret ile Stoksuz-Sermayesiz Para Kazanma Rehberi

Çevrimiçi Bitki Satın

Bitkilerin stresi azalttığı, havayı temizlediği ve bilişsel sağlığı desteklediği bilinmektedir. Tüm avantajlarıyla birlikte, çevrimiçi bitki satışı, e-ticaret mağazanızı stresli kurumsal profesyoneller ve sağlık bilincine sahip yoga annelerinden çevreye duyarlı Y kuşağına kadar geniş kitlelere pazarlamak için bir araç sunar.

Bitkilerinizi tedarik etmeye başlamak için önce bir niş seçin. Örnekler, aloe gibi sağlığa yararlı bitkiler veya saksı meyve ağaçları veya çiçek soğanları gibi dış mekan bitkileridir. Oradan, bitkilerinizi tedarik etmek için birkaç seçeneğiniz var. Bahçenizde bitki yetiştirerek küçük başlayabilirsiniz. Bunları toptancılardan veya yerel seralardan ve fidanlıklardan onlarla bir ilişki kurduktan sonra da satın alabilirsiniz. Son olarak, web sitenizde, her bitkinin ne olduğu, nasıl yetiştirildiği (örneğin organik olarak), nereden temin edildiği ve büyüdüğü dikim bölgeleri hakkında ayrıntılı bir açıklama sunun. Bitkilerinizi fiyatlandırırken, satın aldığınız veya yetiştirdiğiniz malların maliyetini, mevsiminde olup olmadıklarını, işçilik, kar marjınızı ve depolama ve nakliye maliyetleri gibi maruz kaldığınız genel giderleri göz önünde bulundurun.

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu niş bir e-ticaret pazarı olsa da, e-ticaret mağazanızı doldurmak için kullanabileceğiniz sonsuz sayıda ürün sunar. Tablolar, bardak altlıkları, mumlar ve kilimlerden yatak takımlarına, yapay bitkilere ve alet tutuculara kadar olanaklar sonsuzdur. Bu gerçeklik, bir ev dekorasyonu e-ticaret sitesi kurmak isteyen girişimciler için düşük bir giriş engeli oluşturuyor.

Örneğin, bazı esansiyel yağlarla ev yapımı mum yapmak ve satmak kolay bir işlemdir. Tedarik listenizde pamuk fitilleri, yağlarınızı eritmek için temiz bir kutu, bir tahta kaşık veya başka bir karıştırma aleti, bir çömlek, bir miktar organik balmumu veya soya ve sizin veya müşterinizin tercihine göre uçucu yağlar bulunmalıdır. Bu sarf malzemeleri ve malzemelerle benzersiz kreasyonlar oluştururken size rehberlik edecek birçok YouTube videosu mevcuttur.

Önerilen İçerik :   E-Kitap Yazarak Para Kazanılır Mı?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir