Kargo Bayilik Veren Firmalar

Kargo şirketine sahip olmak sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Eğer elinizde sermayeniz varsa, geriye sizlere en uygun firmayı seçerek şartları yerine getirmek kalacaktır. Kargo bayiliği veren firmalar şu şekildedir;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Aras Kargo Bayiliği

Faaliyetlerine pazarlama ve dağıtım şirketi olarak başlayıp yoluna şu anki ismiyle devam eden Aras, Türkiye’de kargo bayiliği veren firmalar arasındadır. Aras Kargo, isim hakkı olarak girişimcilerden 250 ile 500 bin TL arasında değişen ücret talep eder. Yatırım maliyetleri ise büyüklüğüne ve şube lokasyonu göre 80 bin ile 200 bin TL arasında olmaktadır. Aradığı şartlar, bayiliğin işlek yerde olması ve yeterli deneyimlere sahip olunması gibi maddeler yer alır.

Kargo Bayilik Veren Firmalar
Kargo Bayilik Veren Firmalar

Yurtiçi Kargo Bayiliği

900’den fazla bayi ve 5 bini aşan personeliyle Türkiye’nin en büyük kargo firmalarından biri olan Yurtiçi Kargo şirketi, bilhassa şubelerinin bulunmadığı bölgelere bayilik vermektedir. Ayrıca birçok bayisi bulunduğu için her bölgeden başvuru kabul etmektedir. Yurtiçi bayiliğine sahip olabilmek için en az 2 nakliye aracı ve 500 bin TL sermayeniz olması gerekir.

PTT Kargo Bayiliği

Yer Seçimi, bölge koruması hizmetleri ve eğitim desteği sağlayan PTT kargo bayilik şartları arasında, T.C vatandaşı olunması, istenilen özelliklere sahip kolay ulaşılabilen ve güvenliği sağlanmış bir iş yeri bulunması, herhangi kamusal engelin bulunmaması gibi özellikler yer alması gerekir. Başvuru için dilekçe hazırlanarak merkez müdürlüğüne müracaat edilmektedir. Dilekçe ile birlikte T.C. kimlik numara beyanı, diploma belgesi, adli sicil kaydı belgesi, askerlik ilişiği belgesi ve sağlık raporu ek olarak ibraz edilmelidir.

MNG Kargo Bayiliği

Dünyada birçok değişik ülkede hizmetlerini sürdüren MNG kargo şirketi, 2003 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır. Filosunda kendine ait kargo uçağı bulunan tek kargo şubesidir. Toplam olarak 900’ü geçkin şubesi bulunmaktadır. 15 bölge müdürlüğü ve 25 aktarma merkezi bulunmaktadır. Bayilik şartları içerisinde,  en az lise ve lisans mezunu olmak, 2 yıllık iş tecrübesi , 25 yaşını doldurmuş olunması, işlek lokasyon seçilmesi, istenilen yasal izinlerin alınmış olması ve acente başvuru formunun doldurulması gibi maddeler yer alır. Bayilik destekleri arasında personel, eğitim,  yer seçimi, pazarlama, reklam desteği ve bölge koruması gelir.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Girişimcileri İçin İlham Verici Başarı Hikayeleri

Sürat Kargo Bayiliği

Bölge koruması ve pazarlama destekleri sunan Sürat Kargo şubesinin bayilik maliyeti, değişkenlik göstermektedir. İlk önce Sürat Kargo acente başvuru formunu doldurarak firmayla iletişime geçilmesi gerekir.

UPS Kargo Bayiliği

Ticari faaliyetlerine 1907 yıllarında başlayan köklü bir firma geçmişine sahip UPS Kargo şirketi, Avrupa pazarına 1970 senesinde girmiştir. 1988 yıllarından beri Türkiye’de hizmet vermektedir. 280’den fazla şube ve 800 araçlık filosu bulunmaktadır. Bayilik maliyeti açılacak olan bölgenin potansiyeline göre 300 bin TL ile 700 bin TL arasındadır. Bayilik şartları içerisinde, yoğun iş temposuna ayak uydurmak, teminat mektubu sunmak, yeterli sermayeye sahip olunması, araç temini sağlanması ve G3 yetki belgesi almak gibi özellikler yer alır.

Atak Kargo Bayiliği

Atak Dağıtım ve Taşımacılık Dış Tic. Ltd. Şti, 1996 yıllarında hizmet vermeye başlayan kargo firmasıdır. Lojistik, kurye, depolama, dağıtım, paketleme, özel ve uçucu kurye, aynı gün içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara teslimatları gibi faaliyetler, şirketin hizmetleri arasındadır.

 Vatan Kargo Bayiliği

Yurt dışı ve yurt içi ambar sevkiyatı gerçekleştiren Vatan Kargo, 2006 yıllarında kurulan şirkettir. Temiz sicile sahip olunması, gerekli sermaye temini, zaman ve personel yönetiminde deneyim sahibi olunması, marka değerleri ile uyumlu olmak gibi özellikler firmanın aradığı şartlardır. Markalaşmak ve bayilik verdiği şubelerle koordine içerisinde işlerini başarıyla yürütmek Vatan Kargo’nun en büyük hedeflerindendir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir