Yurtiçi Kargo Self Servis Entegrasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo Self Servis, Yurtiçi Kargo kullanan işletmelerde ister tek tek isterse toplu şekilde sipariş girişi yapıldığı, barkodlarını hazırlanarak yazdırabildiği, detaylı raporlamalar alındığı, tek bir tuşla kurye çağırabileceği bir platformdur. Bu yazıda sizlere Self Servis panelinin nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Yurtiçi Kargo Self Servis Nedir?

Yurtiçi Kargo’nun kurumsal müşteriler için tasarladığı Self-Servis, internet bağlantısı olan her yerden tüm kargo hizmetlerine ulaşımı sağlayan paneldir. Self-Servis sayesinde gönderinizin hızı, kullanılacak hizmetlere karar vererek kurye çağırabilirsiniz. Self-servis ile yapılacak diğer işlemler şu şekildedir;

 • Toplu veya tek tek sipariş girişi
 • Barkod basımı
 • Tahsilat yönetimi
 • e-Posta bilgilendirme
 • Hizmet ve ürün seçimi
 • Tek bir tuşla kurye çağırma
 • Adres yönetimi
 • Rapor yönetimi

Yurtiçi Kargo Self Servis Paneline Nasıl Giriş Yapılır?

https://selfservis.yurticikargo.com/Login.aspx?ReturnUrl=%2fMain.aspx bu adresten kullanıcı adı ve şifrenizi girerek gelen SMS kodunu yazarak Yurtiçi Kargo Self Servis paneline giriş yapma imkanına sahipsiniz.

Yurtiçi Kargo Self Servis Kargo Talebi Oluşturma

Ürünlerin gönderim işlemlerini Self Servis panelinde kargo talebi oluşturarak yapabilirsiniz.

 1. Panele giriş yapınca ekranda açılacak “Kargo İşlemleri” başlığı altında yer alan “Yeni Gönderi” butonuna tıklamanız gerekir.
 2. Açılacak formda kişi/ kurum, il, ilçe, ödeme tipi, kargo içeriği ve adet bilgilerinin doldurulması zorunlu olmaktadır.
 3. Gönderici bilgilerinde şirketinize dair bilgiler görülmektedir.
 4. Alıcı Müşteri bilgileri alanında alıcıya ait adres, iletişim ve vergi dairesi bilgileri girilir.
 5. Kişi / Kurum bölümüne isim yazıldığında daha önce kayıtlı ise müşterinin ismi görünmektedir.
 6. Daha önce ilgili kişiye fatura düzenlenmişse Varış şubesi otomatik olarak doldurulur.
 7. Kargo Bilgileri alanına gönderiyle ilgili detaylar yer alır.
 8. Tahsilat teslimat gönderisi yapıyor iseniz “Tahsilat Hizmeti” kutusunu işaretlemeniz gerekir. Fatura numarası bölümünde tahsil edilecek fatura numarasını girerek fatura tutarının ücretini yazın.
 9. Yazılan gönderi bilgileri “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz. Barkod yazdırmak isterseniz “Kaydet & Yazdır” butonuna tıklamanız gerekir.
Önerilen İçerik :   Shopify Alternatifi E-Ticaret Yazılımları
Yurtiçi Kargo Self Servis
Yurtiçi Kargo Self Servis

Yurtiçi Kargo Self Servis Periyodik Rapor Bildirimleri Nedir?

Yurtiçi Kargo Self Servis’in Periyodik Raporlama hizmeti ile gönderinize dair gelen kargo, giden kargo, toplu fatura ve tahsilatlı teslimat raporlarını tek bir tıkla alabilirsiniz. Periyodik Raporlama ile rapor hazırlama süreçleri kolaylaşır, e-mail yolu ile gönderilen raporları istenilen çıktı formatında alabilirsiniz. Periyodik raporları dilediğiniz rapor grubunun sağ tarafında bulunan logoya tıklayarak kendinize e-mail yolu ile gönderebilirsiniz.

Giden Kargo Raporları

Giden Kargo Raporları, seçilen müşterilere ait yapılan gönderiler ile ilgili günlük, haftalık, aylık verilerin yer aldığı rapordur.

Gelen Kargo Raporları

Seçilen müşterilerden gelen gönderiler ile ilgili günlük, haftalık, aylık verilerin yer aldığı rapordur.

Toplu Fatura Raporları

Tüm raporlarda, toplu faturalar ve içerisindeki irsaliyelere ait detaylı bilgiler yer almaktadır. Belirli bir tarih aralığına göre ya da toplu fatura numarasına raporlama yapılmaktadır.

Tahsilatlı Teslimat Raporları

İrsaliye ve irsaliyeli fatura ödeme tarihlerine göre, müşterilerin tahsilatlı gönderiler, ödemeler, iadelerin takip edildiği raporlardır.

Yurtiçi Kargo İletişim Bilgileri

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi’nde 444 99 99 telefon numarasından ulaşabilme imkanına sahipsiniz. Çağrı Merkezi pazar günleri hariç 08.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet verir. Çağrı Merkezi’nden alabileceğiniz hizmetler şu şekildedir;

 • En yakın şube bilgileri
 • Kargom nerede
 • Teslimat süresi
 • Adrese kurye talepleri
 • Teslimat bilgisi
 • Öneri, görüş ve şikâyetler

Dilerseniz şikayet ve önerilerinizi https://www.yurticikargo.com/tr/oneri-ve-sikayet linkinden formu doldurarak iletebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir