WooCommerce Entegrasyonu Nedir, Nasıl Yapılır

Yengeç WooCommerce Entegrasyonu, WooCommerce altyapılı e-ticaret sitelerinin iş yükünü hafifleterek kolay ve süratli faturalama hizmeti verir. Yengeç’i WooCommerce e-ticaret web sitenize entegre ederek e-arşiv ve e-faturalarınızın otomatikman oluşmasını sağlayabilirsiniz. Web sitenize düşen siparişlere ilişik detayları çekerek faturaları dakikalar içinde hazırlar ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Yengeç WooCommerce Entegrasyonu, WooCommerce altyapılı e-ticaret mağazanızdan çekilip faturalandırılan siparişlerin kargoya hazırlanma sürecini, barkodlu kargo fişini otomatik oluşturarak hızlandırır. Kargo fişlerini isterseniz faturalarla beraber yazdırabilirsiniz. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey barkodu yazdırıp sipariş paketine eklemektir. Böylece ürünlerinizi daha süratli kargoya vererek müşteriye ulaşmasını da hızlandırmış olmuş olursunuz. Ayrıca Yengeç WooCommerce Entegrasyonu, günlük sipariş adetlerinizden oluşturduğu raporları da size e-posta olarak gönderir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

WooCommerce Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

WooCommerce Entegrasyonu, WooCommerce paneli üstünden alacağınız API anahtar bilgisini Yengeç paneline girerek yapabilirsiniz.

WooCommerce Entegrasyonu Kurulumu

WooCommerce Entegrasyon kurulum adımları için ilk olarak WooCommerce paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında şu adımları takip ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır?

 1. Mağaza panelinin sol tarafında yer edinen menüde “WooCommerce > Ayarlar” bağlantısına tıklayın.
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-ayarlar
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-ayarlar

2.Daha sonrasında ekranınızda oluşturulan sayfanın üstündeki menülerden “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.

WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-gelişmiş
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-gelişmiş
 1. Oluşturulan sayfada “Sekmeler” başlığı altında bulunan “REST API” başlığına tıklayın. Burada yer edinen “REST API Etkinleştir” seçeneğini etkinleştirin ve “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayın.
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-reset api
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-reset api
 1. Daha sonrasında “REST API” başlığı yanında bulunan “Anahtar Ekle (Add Key)” butonuna tıklayın.
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-anahtar ekle
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-anahtar ekle
 1. Oluşturulan formda “Izahat” kutusuna “Yengeç WooCommerce Entegrasyonu” yazın. Kullanıcıyı en yetkili olarak belirleyin ve İzinler bölümünü “Read & Write olarak işaretleyin. Formu doldurduktan sonrasında da “API anahtarı oluştur” butonuna tıklayın. Böylece API anahtar bilgilerinizi Consumer Key ve Consumer Secret başlıklarıyla oluşturmuş olacaksınız.
Önerilen İçerik :   İnternet Girişimcisi Nasıl Olunur?
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-api anahtarı oluştur
WooCommerce Entegrasyonu İçin APİ Anahtarı Nasıl Alınır-api anahtarı oluştur
 1. API Anahtarını oluşturduktan sonrasında Yengeç paneline giriş yapabilirsiniz. Yengeç panelinize giriş yapmış olup, Yeni Entegrasyon Ekle butonuna tıklayın ve WooCommerce logosunu seçin.
 2. Oluşturulan forma kayıtlı şirket bilgilerini girin ve detayları kaydedin.
 3. Bir sonraki adımda ise WooCommerce panelinden kopyaladığınız Mağaza URL, Consumer Key ve Consumer Secret alanlarını doldurun.
 4. Tüm adımların arkasından “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklayın. Daha sonrasında Yengeç tarafınca entegrasyon bağlantısı denetim edilecek ve başvurunuz başarı göstermiş ise son adıma yönlendirileceksiniz.
 5. Bu adımda WooCommerce siparişlerinizin,Yengeç’e aktarımının ne süre yapılacağını belirtmek için sipariş durumlarını, açık oturum üstünden seçebilirsiniz. Sadece seçtiğiniz siparişler aktarılacaktır.

WooCommerce Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

WooCommerce Entegrasyonu sipariş, yığın, satmaca (e-fatura ve e-arşiv satmaca), kargo ön muhasebe entegrasyon özelliklerine haizdir.

WooCommerce Sipariş Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce sipariş entegrasyonu ile e-ticaret web sitenize gelen siparişlere ilişik bilgiler otomatikman çekilerek faturalandırma sürecine hazırlanmış olur. Böylece hatalı informasyon girişi riski de ortadan kalkmış olur.

WooCommerce Stok Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce yığın entegrasyonu yardımıyla ürünlerinizi ön muhasebe ürünlerinizle eşleştirerek yığın takip edeni sağlanır. Eşleştirilen ürün mağazalarınızdan satıldığında ön muhasebe stoğundan otomatikman düşülür.

WooCommerce Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaretin en süre alan ve zor süreçlerinden biri satmaca hazırlama sürecidir. Yengeç işletmelerin bu sürecini kolaylaştırmak hedefiyle satmaca entegrasyonu hizmeti vermektedir.

WooCommerce e-Arşiv Fatura Entegrasyonu

WooCommerce e-arşiv satmaca entegrasyonu ile e-arşiv faturalarınızı herhangi bir kontör tutarı ödemeden otomatikman oluşmasını sağlayabilirsiniz. Entegrasyon ayarlarınızdan etken hale getirdiğiniz takdirde ise oluşturulan e-arşiv faturaları otomatikman onaylayabilir ve müşterilerinize e-posta olarak gönderebilirsiniz.

WooCommerce e-Fatura Entegrasyonu

WooCommerce e-fatura entegrasyonu, e-arşiv entegrasyonu benzer biçimde e-faturalarınızı otomatikleştirme yarayan bir özelliktir. Sipariş bilgileriniz otomatikman ön muhasebe programına çekilerek e-faturalar dakikalar içinde hazırlanmış olur. Yine isterseniz bu e-faturaları otomatikman resmileştirebilir ve müşterilerinize e-posta olarak gönderimini sağlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik :    İnternetten Ticaret Yapmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?
Yengeç WooCommerce Entegrasyonu
Yengeç WooCommerce Entegrasyonu

WooCommerce Ön Muhasebe Entegrasyonu

Ön muhasebe, bir işletmenin finansal işlemlerini takip eden sisteme denir. Yengeç’in ön muhasebe entegrasyonları ile WooCommerce altyapılı e-ticaret web siteniz ile entegrasyon sağlayarak otomatik faturalama, kargo barkodu oluşturma, yığın takip edeni benzer biçimde operasyonlarınızın takip edeni ve yönetimi yapılır. Yengeç; Paraşüt, Logo İşbaşı ve KolayBi’ programlarıyla entegre iş yapmaktadır.

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu ile, WooCommerce altyapılı e-ticaret web siteniz ile Paraşüt ön muhasebe programının entegrasyonu yapılır. Paraşüt entegrasyonu ile faturalarınız otomatikman oluşturulur. Gelir-gider raporlarıyla mali durumunuz hakkında informasyon verilir. Paraşüt ile eşleştirdiğiniz ürünlerin mağazanız üstünde satışı gerçekleştiğinde, ön muhasebede stoktan düşülür.

WooCommerce Logo İşbaşı Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce Logo İşbaşı Entegrasyonu, e-ticaret web sitenize düşen sipariş bilgilerini Logo İşbaşı ön muhasebe programına aktarır. Herhangi bir manuel girişe gerek kalmadan otomatikman faturalar oluşturulur. Dilerseniz bu faturalar müşterilerinize e-posta olarak gönderilir. Tertipli olarak hazırlanan gelir-gider raporlarıyla da web sitenizin performansını değerlendirebilirsiniz.

WooCommerce KolayBi’ Entegrasyonu Nedir?

Yengeç’in bir öteki ön muhasebe entegrasyonu olan WooCommerce KolayBi’ Entegrasyonu, web sitenizi KolayBi’ye entegre ederek finansal süreçlerinizi kolaylaştırır. Faturalarınız otomatikman oluşturulur, eşleştirdiğiniz ürünler satıldığında KolayBi’de de yığın güncellemesi yapılır ve mali durumunuzu görebileceğiniz raporlar hazırlanmış olur.

WooCommerce Kargo Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce Kargo Entegrasyonu, e-ticaret web sitenizin faturalandırılan siparişlerin kargo sürecini hızlandırır. Uzun süre alan kargo barkodu ve kargo fişi hazırlama süreci Yengeç ile beraber otomatikleştirilir. Barkodlar, dakikalar içinde hazırlanmış olur. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey; kargo barkodlarının çıktısını alıp siparişin gönderimini sağlamak olacak.

WooCommerce Kargo Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

WooCommerce Kargo Entegrasyonu ile dakikalar içinde hazırlanan kargo barkodlarının çıktısını alarak siparişlerinizi en kısa sürede gönderime verebilirsiniz. Kargo görevlisinin Yengeç’in hazırladığı barkodu okutmasıyla oluşacak kargo takip kodu ile paketinizin durumunu denetim edebilir, isterseniz bu kargo takip kodunu müşterilerinize de gönderebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   E ticaret Tedarikçi Firmalar Önemi

WooCommerce Kargo Entegrasyonu Otomatik Barkod Oluşturur Mu?

Evet, Yengeç’in WooCommerce Kargo Entegrasyonu ile faturalandırılan siparişlerinizin kargo barkodu sistem tarafınca otomatikman oluşturulur.

WooCommerce Kargo Entegrasyonu İle Toplu Barkod Yazdırılabilir Mi?

Tabii, oluşturulan kargo barkodlarını PDF formatında görüntüleyerek isterseniz toplu bir halde yazdırabilirsiniz.

WooCommerce Entegrasyonu Fiyatları Nelerdir?

WooCommerce altyapılı e-ticaret web sitenizi aylık KDV dahil 39,90 TL’ye Yengeç’e entegre edebilirsiniz.

WooCommerce Entegrasyonu İçin Neden Yengeç’i Tercih Etmeliyim?

Yengeç’in WooCommerce Entegrasyonu, mağazanızın tek bir panelden yönetebilmenizi ve tüm süreçleri otomatik hale getirmenizi sağlar. Yengeç ile e-ticarette hata istemeyen ve süre alan faturalama ve kargo fişi hazırlama süreçleri otomatikman gerçekleşir. Böylece manuel olarak hiçbir işlem yapmak zorunda kalmazsınız. Ön muhasebe üstünde eşleştirdiğiniz ürünlerin stokları takip edilir. Günlük satış rapor ile web sitenizin durumunu görebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden ayda bir tek KDV dahil 39,90 TL’ye yararlanabilirsiniz.

Yengeç’in WooCommerce Entegrasyonu’nu şimdi 15 gün parasız tecrübe etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir