Pazaryeri Entegrasyonu İle e-Ticaret’i Kolaylaştırın

Yengeç, pazaryerleri ve e-ticaret web sitelerinin, ön muhasebe ve fatura programlarıyla entegrasyonunu sağlar. Hem ön muhasebesiz hem de ön muhasebeli olarak entegrasyon çözümleri sunan Yengeç, işletmelerin mali işlemlerini otomatikleştirerek iş yüklerini hafifletmeleri için yardımcı olur. Yengeç pazaryeri entegrasyonuna, GİB Portal hesabınızı ya da ön muhasebe programınızı pazaryeri mağazanıza entegre edebilirsiniz. Böylece, satışlarınıza ait faturalar ürün ve cari bilgileriyle otomatik olarak oluşur, faturalandırılan ürüne stok takibi yapılır ve dilerseniz faturalar otomatik olarak resmileştirilerek müşterilerinize e-posta olarak gönderilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri, alışverişi dijital ortama taşıyan ve markalarla tüketiciyi buluşturan e-ticaret platformlarıdır. Bu pazaryerlerinde satış yapmak isteyen markalar, mağaza açarak ürünlerini tüketiciye ulaştırır. Ancak bir pazaryerinde gelen siparişleri yönetmek, stok takibi, kargo ve fatura oluşturma işlemleri zaman alan ve hata payı kabul etmeyen süreçlerdir. İşte bu işlemleri kolaylaştırmak için pazaryeri entegrasyonları devreye girer. Pazaryeri entegrasyonu, pazaryerlerindeki mağaza sahiplerinin süreçlerini hızlandırır ve kolaylaştırır.

Pazaryeri Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Pazaryeri entegrasyonu ile farklı pazaryerlerindeki mağazalarınızın işlemlerini tek bir panelden yönetebilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonu kullanıcılarına sipariş takibi yapma, otomatik e-fatura oluşturma, kargo barkodu hazırlama gibi hizmetler sunar. Böylece e-fatura ve e-arşiv faturalarınız otomatik olarak oluşturularak hatalı bilgi girişi yapılmamış olur. Ayrıca hızlı kargo barkodu oluşturarak siparişlerinizi müşterilerinize daha hızlı ulaştırabilirsiniz.

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Akakçe, GittiGidiyor, Amazon, Morhipo, Hepsiburada, ÇieçekSepeti, N11, ePttAVM, Lidyana, Trendyol ve Novadan pazaryerlerinde mağazası olan herkes Yengeç’in pazaryeri entegrasyonunu kullanabilir. Bu hizmetten yararlanabilmek için bulunduğunuz pazaryeri destek ekibinden API bilgilerinizi alarak Yengeç üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç’in pazaryeri entegrasyonu ön muhasebe, sipariş, stok, e-fatura, e-arşiv ve kargo entegrasyonu ile Günlük Rapor özelliklerine sahiptir. Tüm bu özellikler ile pazaryeri mağazanızın finansal ve operasyonel süreçlerini hem hızlandırır hem de hata oranını düşürebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

Pazaryeri Fatura Entegrasyonu Nedir?

Yengeç pazaryeri entegrasyonunun en önemli özelliklerinden biri fatura entegrasyon hizmetidir. Bu özellikler, pazaryeri mağazanıza düşen siparişlerin bilgileri ön muhasebeye otomatik olarak çeker ve bu bilgilerle e-fatura ve e-arşiv fatura dakikalar içerisinde oluşturulur. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza ya da manuel olarak bilgi girmenize gerek kalmaz. Böylece yoğun sipariş aldığınız günlerde önemli ölçüde iş yükünüz azalır ve zamanınız size kalır. Ayrıca oluşturulan faturalar dilerseniz resmileştirerek müşterilerinize e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Pazaryeri e-Fatura Entegrasyonu Nedir?

e-Fatura entegrasyonu, fatura oluşturma süreçlerinizi kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Yengeç pazaryeri entegrasyonunun özelliklerinden biri olan e-fatura entegrasyon hizmeti ile pazaryeri mağazanızın siparişlerine ait e-faturalar dakikalar içerisinde oluşur. Oluşturulan e-faturalar dilerseniz resmileştirilerek müşterilerinize e-posta olarak gönderilir.

Pazaryeri e-Arşiv Fatura Entegrasyonu Nedir?

Yengeç’in e-arşiv fatura entegrasyonu, aynı fatura entegrasyonunda olduğu gibi siparişlere ait e-arşiv faturaların otomatik olarak oluşturulmasını sağlar. Herhangi bir kontör ücreti ödenmeden kesilen e-arşiv faturaları dilerseniz entegrasyon ayarlarınızdan aktif hale getirerek ve GİB imza ile imzalayarak onaylayabilir, müşterilerinize e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Yengeç’in Entegre Olduğu Ön Muhasebe Programları Nelerdir?

Yengeç, Paraşüt, Logo İşbaşı ve Kolay Bi’ ön muhasebe programlarıyla tam entegre olarak çalışmaktadır.

Paraşüt Entegrasyonu

Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal süreçlerini daha verimli yönetmeleri için geliştirilen web tabanlı bir ön muhasebe programıdır. Yengeç, Paraşüt’e tam entegre olarak çalışmaktadır. Yengeç Paraşüt Entegrasyonu ile pazaryeri mağazanıza ait e-fatura ve e-arşiv faturalar otomatik olarak oluşturulur. Oluşturulan faturalar dilerseniz müşterilere gönderilir. Mağaza özelinde gelir-gider rapolar alarak mali durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Paraşüt’te eşleştirdiğiniz ürünün mağazanız üzerinde satışı yapıldığı takdirde, Paraşüt’teki stoktan düşülür. Böylece ayrıca stoklar için işlem yapmanız gerekmez.

Önerilen İçerik :   İnternetten Ne Satabilirim?
Paraşüt Entegrasyonu
Paraşüt Entegrasyonu

Logo İşbaşı Entegrasyonu

200.000’den fazla firma ile çalışan Logo İşbaşı da bulut tabanlı bir ön muhasebe programıdır. Yengeç Logo İşbaşı Entegrasyonu ile finansal süreçlerinize ayrıca zaman harcamanıza gerek kalmaz. Çünkü Yengeç Logo İşbaşı Entegrasyonu kesilmesi gereken faturalara ait tüm bilgileri otomatik olarak çeker ve oluşturur. Oluşturulan e-fatura ve e-arşiv faturaları siz isterseniz resmileştirerek müşterilerinize gönderir. Stok eşleştirme özelliği ile ürün stoklarının ön muhasebede güncel tutulması ile takip kolaylığı sağlar. Ayrıca siparişi faturalandırılan müşterilerin cari kaydını ön muhasebe açar ve mali durumunuzu gösteren gelir-gider raporları hazırlar.

KolayBi’ Entegrasyonu

KolayBi’, işletmelerin muhasebe bilgilerini bulut ortamında koruyarak düzenli olarak takip olanağı sağlayan ön muhasebe programıdır. Tüm işlemlerinizi Yengeç KolayBi’ Entegrasyonu ile tek ekrandan kontrol edebilirsiniz. Tahsilat ve ödemelerinizin takibini yapabilir, cari hesapları kayıt altına alabilir ve gelir-gider raporları alabilirsiniz. Yengeç KolayBi’ Entegrasyonu ile pazaryerinize düşen siparişlere ait e-fatura ve e-arşiv faturaları otomatik olarak oluşturabilir ve dilerseniz resmileştirerek müşterilerinize gönderebilirsiniz.

Pazaryeri Kargo Entegrasyonu Nedir?

Yengeç pazaryeri kargo entegrasyonu, pazaryeri mağazanıza gelen siparişlere ait kargo fişi ve kargo barkodlarının otomatik olarak hazırlanmasını sağlar. Dakikalar içerisinde hazırlanan kargo barkodların çıktısını Yengeç paneli üzerinden alabilirsiniz.

Pazaryeri Stok Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri stok entegrasyonu ile pazaryeri mağazanızdaki ürünlerinizin ön muhasebedeki karşılığını belirtme ve ürün özelinde KDV oranı tanımlama hizmeti verir. Eşleştirilen ürün, mağazalarda satıldığında ortak ön muhasebe stoğundan da düşülerek güncellenir. Satılan her bir ürün için ön muhasebede stok takibi yapılır.

Pazaryeri Sipariş Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri sipariş entegrasyon hizmeti ile siparişlerinize ait bilgiler otomatik olarak mağazanızdan çekilir ve faturalarınız hatasız bir şekilde oluşturulur.

Pazaryeri Soru-Cevap Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri soru-cevap entegrasyonu, pazaryeri mağazanıza gelen müşteri soruları otomatik olarak Yengeç paneline düşmesini sağlar. Yengeç paneli üzerinden verdiğiniz yanıtların pazaryerinde yayınlanması sağlanır.

Önerilen İçerik :   Amazon Amerika’da En Çok Satılan Ürünler

Yengeç’in Soru-Cevap Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerinde Desteklenir?

Soru-cevap entegrasyonu N11, GittiGidiyor, Hepsiburada ve Trendyol pazaryerlerini desteklemektedir.

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerini Destekler
Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerini Destekler

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerini Destekler?

Yengeç’in pazaryeri entegrasyonu aşağıdaki pazaryeri sitelerinin tümünü destekler.

 • Akakçe
 • GittiGidiyor
 • Amazon
 • Morhipo
 • ÇiçekSepeti
 • N11
 • ePttAVM
 • Lidyana
 • Hepsiburada
 • Trendyol
 • Novadan
 • Farmazon

Yengeç pazaryeri entegrasyon hizmeti ile yoğun geçen sipariş süreçlerinizde iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Tüm süreçleri tek bir panelden yönetebilirsiniz. Yengeç entegrasyonu ile pazaryeri mağazanıza gelen siparişlere ait e-arşiv ve e-faturaları otomatik oluşturulur, kargo fişlerine tek tıkla ulaşım sağlanır. Dilerseniz fatura ve kargo işlemlerini toplu olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Eşleştirdiğiniz ürünlerin stok takibi yapılır ve günlük yaptığınız satışlara dair raporlamalar alabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz pakete dahil olan tüm pazaryeri mağazalarınızı tek bir abonelikle Yengeç’e entegre edebilirsiniz.

Hemen ücretsiz 15 gün denemek ve e-ticaret işlerinizi kolaylaştırmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir