Trendyol En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

Önümüzdeki yıllarda e-ticaretin yükselişi devam edecek gibi görünüyor. Ancak çevrimiçi satışlarda başarılı olmak için en iyi seçimleri yapmaya hazır olmanız gerekir. Sonuçta pandemi, e-ticarette satışları güçlendirmenin yanı sıra tüketilen ürün türlerini de etkiledi. Trendyol en çok satan ürünleri sizler için araştırdık.

Trendyol

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Trendyol’da En Çok Satan Ürünler Neler?

Akıllı Telefonlar

Piyasadaki ilk akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden bu yana, bu tür ürünler internette en çok satan ürünler arasında yer aldı. Pandemi tarafından da teşvik edilen bir fenomen.  2020’de Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında en çok satan ürünler oldular. Ve sadece 2021’in ikinci çeyreğinde, dünya çapında 328,8 milyon akıllı telefon satıldı ve bu, yılda %10,8’lik bir artışı temsil ediyor.

Kitaplar

Yayıncılık piyasasının son zamanlarda yaşadığı krize rağmen kitaplar da internette en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Basılı kitaplar bir arzu nesnesi olmanın yanı sıra dijitalden kaçışı temsil etmeye de başlamıştır. Bununla birlikte, e-kitaplar veya dijital kitaplar, teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte giderek daha popüler hale geldi.

Akıllı Saatler

Apple tek başına 2019’da 30 milyondan fazla Apple Watch birimi sattı, aynı yıl tüm İsviçre saat markaları birlikte sadece 20 milyon sattı.  Bu veriler akıllı saatlerin ya da akıllı saatlerin internette en çok satan ürünler arasında olduğunu söylemek için yeterli.

Piyasadaki Apple Watch ve Fitbit ile rekabete yer yok gibi görünebilir, ancak durum pek de öyle değil. Bu teknoloji endüstrisi halihazırda GPS izleyicileri, çocuk ürünleri, sağlık ürünleri ve çevrimiçi mağazalar için yeni fırsatlar sunan diğer cihazları içermektedir. Ayrıca ekran koruyucular, temizleyiciler, şarj cihazları ve kılıflar gibi aynı kategoriye giren diğer farklı ve tamamlayıcı aksesuarlar da var.

Önerilen İçerik :   Trendyol İş Birliği Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir?

Oyunlar

Oyunlar kesinlikle internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor ve bu yeni değil, çünkü bu tür ürünleri tüketen insanlar fiziksel bir mağazaya gitmek yerine çevrimiçi satın alma eğilimindeler.  2021 yılında 173,70 milyar dolar değerinde olan bu pazarın 2027 yılına kadar 314,40 milyar dolar değerine ulaşması bekleniyor.

Ofis Koltuğu

Ofis koltuğu mobilya kategorisine girer, ancak en çok satan ürünler arasında özel olarak anılmayı hak eder. Bunun nedeni, ev ofisinin büyümesinin bu ürünlere olan talebi önemli ölçüde artırmasıdır.  Pandeminin başlangıcında insanlar şaşırdı ve evden çalışmaya ve çalışmaya başlamak zorunda kaldılar, ancak çoğu, bırakın uygun bir sandalyeyi, yeterli alana sahip değildi. Bu, vücutta ve sırtta ağrı yaratmaya başladı ve bu da insanları endişelenmeye ve daha rahat ofis koltukları aramaya başladı.

LED Ürünler

Yaşadığımız bu zamanlarda bize verilen izlenim, her şeyin akıllı hale geldiği ve aydınlatmanın bir istisna olmadığıdır. Akıllı aydınlatma, teknoloji ve LED ışıklar ile mümkün olmaktadır.  Normal lamba ve aynalardan fotoğraf ışık kutularına kadar hemen her yerde kullanılır. Bu nedenle LED ürünleri de internette en çok satanlar olarak kabul ediliyor.

LED ışıkların ekonomikliği ve çok çeşitli olması, avuç içi komutla açma/kapama, uygulamalar aracılığıyla renk yapılandırması veya hareketle etkinleştirme gibi diğer özelliklerin yanı sıra LED ürünleriyle aydınlatma, pazarda ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. LED aydınlatmanın yakın zamanda diğer aydınlatma çözümlerinin yerini tamamen alacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle, bu segmentte e-ticaret fırsatları sonsuzdur.

Bluetooth Hoparlörler

E-ticaret dünyasında trend olan ve internette en çok satanlar arasında yer alan diğer ürünler ise bluetooth hoparlörler. Piyasada yeni olmadıkları doğrudur, ancak son teknolojik sıçramaları izleyerek giderek daha fazla arzu edilir hale geldiler.

Önerilen İçerik :   Amazon Affiliate Marketing Nedir?

Kablosuz Kulaklıklar

Kablosuz kulaklıklar kesinlikle internette en çok satan ürünler grubunun bir parçasıdır. İnsanlar günlük yaşamlarında sadelik ve düzen istedikleri için kablosuz cihazlar yükselişte. Bu nedenle, onları düzenli ve bütün tutmak için tüm problemlerin yanı sıra tellerden kurtulmayı seçtiler.  Çevrimiçi mağazanız genel olarak cep telefonları veya elektronik cihazlar için aksesuarlar satıyorsa, kataloğunuzda ve stokta kablosuz kulaklık olduğundan emin olun.

Detoks Ürünleri

Detoks ürünleri son zamanlarda en çok satan ürünlerin başında yer almaya devam ediyor. Müşterilerin ilgisi, özellikle insanların Yeni Yıl’da öngörülen değişiklikler tarafından motive edildiği yılın başında artmaya devam ediyor. Piyasa zaten detoks ürünleriyle dolup taşmış olsa da, istikrarı devam eden bir ürün çaydır.

Dronlar

Drone’lar ve aksesuarları artık basit eğlenceler değil. Günümüzde eğlence amaçlı kullanılmalarının yanı sıra diğer segmentlerde de giderek daha fazla yer almaktadırlar. Ticari alanda, teslimatlar için yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Ama aynı zamanda fotoğrafçılık sektöründe, güvenlik alanlarında ve hatta polis güçlerinde de varlar. Bu nedenle de internette en çok satan ürünlerin bir parçasıdırlar.

Masa Oyunları

Online satışlarda başarılı olan sadece elektronik oyunlar değildir. Masa oyunları da oldukça güç kazanmış ve internette en çok satan ürünler arasında yer almaktadır. İronik olarak, belki de bunun nedeni insanların fiziksel ve dijital dünyalar arasında bir denge arayışında olmalarıdır. Ne de olsa masa oyunları, aile veya arkadaşları bir masa etrafında toplamak ve saatlerce ekranlardan uzakta eğlence sağlamakla ünlüdür.

Cep Telefonu Kılıfı

Cep telefonu kılıfları da e-ticarette en çok satan ürünler arasında yer alıyor ve farklı olamaz. Ne de olsa akıllı telefonlar internetten satın alınan ana ürünlerden biri ve günümüzde neredeyse hiç kimse bu cihazları korumasız kullanmıyor, değil mi? Bu ürünler bir yandan çok popüler olsa da, diğer yandan çok ucuzdur ve çok çeşitli model, renk ve boyuta sahiptir. Bu nedenle, bu tür ürünlere yatırım yapmak işletmeniz için oldukça avantajlı olabilir.

Önerilen İçerik :   E Commerce Nedir?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir