PayPal Alternatifi Ödeme Sistemleri

PayPal yıllardır online ödeme sektörünü domine etmektedir, ancak kusurları da yok değildir. Neyse ki, artık daha düşük ücretler ve daha iyi kullanım kolaylığı sunan çok sayıda daha iyi alternatif var. Uzun bir liste oluşturan harika PayPal alternatifleri arasında bizim favorimiz Wise! Birçok iyi yönden PayPal’a benziyor ancak karmaşıklığı, maliyeti ve genel hayal kırıklığını azaltıyor. Kendi iş ihtiyaçlarımız sayesinde, yıllar boyunca birçok ödeme yöntemini test ettik ve kilit oyuncuları sürekli olarak yeniden değerlendiriyoruz. Eğer bir PayPal alternatifi arıyorsanız, bunlar en iyilerin en iyileridir;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Wise

Wise, 2011 yılında Estonyalı ikili Kristo Käärmann ve Taavet Hinrikus tarafından TransferWise olarak kuruldu. Bir finansal teknoloji şirketi olarak ilgi çekti ve hızla büyüdü. 2023 yılına kadar “Wise” markası altında birleştiler.

PayPal Alternatifi Ödeme Sistemleri
PayPal Alternatifi Ödeme Sistemleri

Neden Paypal Yerine Wise’ı Seçmelisiniz?

İster ödeme alması gereken bir serbest çalışan olun, ister yüzlerce çalışana ödeme yapması gereken bir işletme, Wise her şeyi destekler. Kişisel ve iş planları çok çeşitli ihtiyaçları karşılar. Eğer fonlarınızı üçüncü bir tarafa emanet etmek konusunda endişeleriniz varsa, Wise tam size göre. Birçok yargı alanında yakından denetlenmekte ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) halka açık bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Wise için en büyük satış noktaları fiyat ve kullanım kolaylığıdır. Fiyatlandırma, banka transferlerinden de önemli ölçüde daha düşüktür ve ücretler şeffaf bir şekilde gösterilir. Wise’ın aldığı minimum ücretleri ve güncellenmiş piyasa ortası döviz kurlarını kolayca görebilirsiniz.

Ayrıca, bir Wise hesabına kaydolmak çocuk oyuncağıdır. Herhangi bir para transferi için tüm süreç, aynı işlemi bir banka aracılığıyla yapmaktan çok daha kolaydır. Buna karşılık PayPal, hesap doğrulamaları konusunda biraz fazla hevesli ve kişisel deneyimlerime göre süreç biraz zaman ve çaba gerektirebiliyor. İşler zaten doğrulanmış olsa bile, küçük değişiklikler yapmak tüm süreci yeniden başlatabilir ve Paypal’ı bazen gerçek bir acı haline getirir.

Önerilen İçerik :   İçerik Yönetim Sistemi(CMS) Nedir?

Square Payments

2009 yılında faaliyete geçen Square, dijital finansal hizmetler alanında en köklü şirketlerden biridir. Şirket 2015 yılında New York Borsası’na (NYSE) kote olmuş ve 100 milyar doların üzerinde bir değere sahip bir işletme haline gelmiştir.

Neden PayPal Yerine Square Payments’ı Seçmelisiniz?

Square Payments ortalama bir para transferi hizmeti değildir – ilgili tutarlar ne olursa olsun insanların ödeme almasına yardımcı olmaya odaklanmıştır. Bu odaklanma Square’e son derece yararlı olan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Sadece ödeme almanız gerekiyorsa Square Payments’ı kullanabilirsiniz. Ancak daha fazla yardım istiyorsanız, Square işletme bankacılığından bordro yönetimine kadar her şeyi sunabilir.

Square Payments, kredi kartlarını kabul ederek, web siteleri gibi dijital mülklere ödeme düğmeleri yerleştirerek ve daha fazlasını yaparak ödemelerde “eller serbest” bir tutum sergilemenizi sağlar. Bu, modern teknolojinin yardımıyla iş düzeninin özüdür. Burada yine, birçok PayPal alternatifinin sahip olduğu doğrulama kolaylığını da vurgulamamız gerekiyor. Mesele işleri kolaylaştırmaları değil, PayPal’ın zaman zaman bozulan doğrulama sisteminin sorunlara yol açmasıdır.

2Checkout

2Checkout resmi olarak 2006 yılında başlamış olsa da, hikayesi bundan çok daha önce başlamıştır. Kurucuları 2003 yılında RAV Antivirüs’ü (Microsoft tarafından satın alınan teknoloji) geliştiren GECAD Group’un bir parçasıydı. Avangate’i kurmaya karar verdiler ve 2Checkout’u satın aldılar. Verifone daha sonra 2020’de 2Checkout’u satın aldı.

Neden PayPal Yerine 2Checkout’u Seçmelisiniz?

Dünya çapında işlem yapmanız gerekiyorsa, 2Checkout sizin için uygun olabilir. PayPal’ın aksine, 2Checkout desteklenen para birimleri söz konusu olduğunda gerçekten öne çıkıyor. Hizmet, 30’dan fazla dilde 45’ten fazla ödeme yöntemi ve 100 görüntüleme/faturalama para birimi ile 200’den fazla ülke ve bölgede kapsama alanına sahiptir.

Ücretlerin PayPal ile aynı olduğunu görebilirsiniz, ancak genel olarak, müşterilerden ödeme kabul ederken daha iyi oranlardan yararlanabileceğiniz başka ülkeler de vardır. Bu nedenle, daha iyi karar vermek için ücretleri incelemek ve PayPal ile karşılaştırmak en iyisidir. Ülkeler arasındaki zaman farkı göz önüne alındığında, siparişler ve ödemeler için 7/24 müşteri desteği yığınlara yardımcı olur, böylece ihtiyaç duyduğunuz her an yardım alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, gelişmiş dolandırıcılık koruması her işlem için 300’den fazla güvenlik kuralından geçerek güvenliği birinci sınıf hale getirir.

Önerilen İçerik :   Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren En İyi 10 Site

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir