PTT Kargo Hızlı Sorgulama Aracı

PTT Kargo Hizli Sorgulama Araci
PTT Kargo Hızlı Sorgulama Aracı 10

Kargo takip konusunda sahip olmanız gereken tek şey 13 haneli kargo takip numarasıdır. Bu şifreyi sitemiz üzerindeki alana yazarak kargonuzun nerede olduğunu ne zaman yola çıktığını hangi teslimat noktasına vardığını ve ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu şifrede bir sorun çıkmasın durumunda size en yakın PTT şubesine gelerek kargo takip numaranızı onaylatabilirsiniz. Bununla birlikte PTT müşteri hizmetlerini arayarak da kargonuzla ilgili bilgi alabilir eksik bilgilerinizi düzeltebilirsiniz.

PTT ödeme şartlı hizmeti mevcuttur. PTT ödeme şartlı hizmetinde alıcı kargoyu ödeme karşılığı alabilmektedir. PTT’nin bir diğer özelliğe iş yerinde teslim seçeneğidir. Bu şekilde adres paylaşmanıza gerek kalmadan kargonuzu PTT iş yerinden alabilirsiniz.

PTT’yi sektörde farklı kılan bir diğer özellik ise değer konulmuş sigortalı kargolardır. Bu yolla değerli eşyalarınızı kargo ile gönderebilirsiniz. Bu şekildeki kargolarda özel bir ambalaj kullanılır. Bu kargoların hasar görmesi kaybolması veya çalınması durumunda gönderici tazminat hakkına sahip olabilmektedir. PTT’nin kontrollü teslim özelliği de bulunmaktadır. Kontrollü teslim hizmetinde gönderici talepte bulunursa teslim sırasında kargo kapsamı alıcı tarafından kontrol edildikten sonra teslim alınabilir. PTT’nin alıcının kendisine teslim hizmetinde ise kargo bizzat alıcıya imza karşılığında verilebilmektedir. PTT’nin bir diğer özel hizmeti telefonla bilgilendirme hizmetidir. Bu hizmette kargo teslim edildiğinde veya teslim edilmediğinde gönderici tarafa talebi durumunda aranarak bilgi verilmektedir. Adresten alma özel hizmeti ise postaya vermek istediğiniz kargolar PTT personelince adresinizden alınarak gönderilmektedir. Tüm bu ayrıcalıklara sahip olmak için PTT’yi tercih ettiğinizde kargonuzu sitemiz üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Web sitemizde bulunan PTT kargo sorgulama aracı ile PTT kargo takip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PTT Kargo takip hizmeti evinizde oturduğunuz yerden kargonuzun durumunu öğrenmeniz için sağladığımız bir kolaylık. PTT kargoyu tercih ederek sahip olacağınız avantajlar sonrasında sitemiz üzerinden kargonuzu takip ederek kargonuz konusunda daha güvenli hissedebilirsiniz. Ayrıca PTT’nin kargo dışında posta ve banka işlemleri seçeneği de mevcuttur. Bu şekilde para transferi işlemleri, kredi ödeme işlemleri, PTT kredi işlemleri ve her türlü hesap işlemleri yapılabilmektedir.

Önerilen İçerik :   Trendyol İş Birliği Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir?

PTT kamu kurumlarına ücretsiz ambalaj sunma ayrıcalığına sahiptir. Bunun dışında müşteriler için mukavva kutusu, bez torba, köpük dolgu malzemeleri mevcuttur. Mukavva kutuları 5 farklı boyutta sunulmaktadır. Hediyelik mukavva kutuları ise küçük boy orta boy büyük boy şeklinde sunulmaktadır. Ayrıca küçük, büyük boy seçeneği ile rulo paketler, 1 nolu 2 nolu 3 nolu seçeneklerle bez torba mevcuttur. Bunlar kullanıldıkları malzeme ve boyutuna göre fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca ambalajlama hizmeti PTT’nin sözleşmeli olan müşterilerine ücretsiz bir şekilde verilirken bireysel müşterilerine ise ücretli olarak verilmektedir. Siz de tüm bu işlemler için PTT’yi tercih etmeniz durumunda kargonuzu PTT kargo takip sistemimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir