Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Çevrimiçi satışa başlamanın birden fazla yolu var. Bu nedenle en iyi ücretsiz e-ticaret platformlarını üç gruba ayırdık: ücretsiz çevrimiçi mağaza oluşturucular, ücretsiz deneme sürümüne sahip harika çevrimiçi mağaza oluşturucular ve ücretsiz e-ticaret yazılımı. Her bir farklı gruptaki platformları yan yana karşılaştırmak için etkileşimli karşılaştırma tablolarımızı kullanın – çok kolay!

Bir kuruş harcamadan bir online mağaza kurmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Saatlerce süren test ve araştırmaların ardından, en cömert ücretsiz planı sunduğu için Square Online’a en iyi ücretsiz e-ticaret platformu unvanını verdik ve Big Cartel bağımsız sanatçılar için en iyi platform olarak ikinci sırada yer aldı. Wix, mükemmel ücretsiz deneme sürümü için üçüncü sırada geliyor (satmaya başlamak için yükseltme yapmanız gerekecek olsa da) ve WooCommerce en uygun fiyatlı e-ticaret yazılımı için oyumuzu alıyor.

Bu listedeki tüm platformları test ettik, yani onlar en iyinin en iyisi. Her bir oluşturucuyu daha ayrıntılı olarak karşılaştırmak ve incelemek için grafiğin üst kısmındaki açılır menüleri kullanın. İşletmeniz için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olabileceğimizden eminiz!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Üç Seçeneğiniz Var

Bunu kısa ve öz tutmaya çalışacağız: Ücretsiz bir çevrimiçi mağaza açmanın üç farklı yolu vardır. Bu gönderide şunları ele alacağız:

Seçenek 1: En iyi ücretsiz e-ticaret platformları – bu inşaatçılar kesinlikle hiçbir ücret ödemeden satış yapmanıza izin verir, ancak katı sınırlar ve/veya komisyon ücretleri ile gelirler. Bunları yalnızca “yan” satan kişilere gerçekten tavsiye ederiz. Bu kategorideki en iyi oluşturucu Square Online’dır.

Seçenek 2: Ücretsiz deneme sürümüne sahip en iyi e-ticaret platformları – bunlar, ücretsiz olarak deneyebileceğiniz daha güçlü ücretli planlar sunan geliştiricilerdir. Ücretsiz denemeler genellikle yaklaşık iki hafta sürer, bu nedenle bu platformlar bir planı test etmek ve ödemeye değer olup olmadığına karar vermek için mükemmeldir. En çok önerilen ücretsiz deneme oluşturucumuz Wix’tir.

Önerilen İçerik :   Ideasoft Alternatifi E-Ticaret Yazılımları

Seçenek 3: En iyi ücretsiz e-ticaret yazılımı – Yazılım araçları, web sitesi oluşturuculardan farklıdır çünkü daha güçlüdürler, daha karmaşık platformlardır, kurulumu ücretsizdir, ancak çalışmaya başlamak için bazı ek maliyetler gerektirir. Bir numaralı en iyi ücretsiz e-ticaret yazılımımız WooCommerce’dir.

Bu kategorilerin her birinde en iyi ücretsiz e-ticaret platformlarını karşılaştırabilmeniz için bu sayfayı üç bölüme ayırdık. Her bölümde, her bir inşaatçının yan yana karşılaştırma tablosunu ve daha fazla ayrıntıya gireceğimiz bireysel incelemeleri bulacaksınız.

Ücretsiz Deneme ile En İyi E-Ticaret Web Siteleri

Wix

Konuştuğumuz Wix kullanıcılarının %88’i bunu bir arkadaşına tavsiye ediyor ve bunun iyi bir nedeni var: şablonları son derece esnek, ancak yine de kullanımı kolay ve e-ticaret özellikleri her küçük veya orta ölçekli mağaza için mükemmel. Sizin için en önemli olan herhangi bir kategori belirleyemiyorsanız (yani, özellikler ve kullanım kolaylığı arasında seçim yapamıyorsanız), çok yönlü bir mağaza oluşturmak için Wix’i öneririz.

E-Ticaret

Kullanım Kolaylığı

Wix, gerçek bir sürükle ve bırak şablon düzenleyicisine sahip, kullanımı kolay bir oluşturucudur . Başka bir deyişle, Wix, yeni başlayanlara yönelik kullanım kolaylığını esnek tasarımla ustalıkla birleştirir.

Shopify

Shopify, güçlü özelliklere ve çok çeşitli temalara sahip bir oluşturucudur. Mükemmel envanter yönetimi desteğine sahiptir, bu nedenle yerleşik bir işletme için gerçekten güvenilir bir seçenektir. Büyük bir mağaza oluşturmanın ve sürdürmenin nispeten kolay bir yolu olarak Shopify’ı öneriyoruz.

Kullanım Kolaylığı

Shopify, “özel” bir e-ticaret oluşturucudur, yani tüm planları çevrimiçi satış için oluşturulmuştur (sadece normal bir web sitesi çalıştırmanın aksine). Birçok özel e-ticaret platformu, güçlü araçlar için kullanım kolaylığını feda eder, ancak Shopify gerçekten güzel bir denge kurar. İster mağazanızın sayfalarını kuruyor ister envanterinizi yönetiyor olsun Shopify, her görevi olabildiğince basitleştiren temiz ve mantıklı bir arayüze sahiptir.

Önerilen İçerik :   Opencart SEO Nasıl Yapılır?

Squarespace

Squarespace, BigCommerce kadar güçlü değildir, ancak piyasadaki en iyi tasarlanmış şablonlara sahiptir ve düşük bir fiyata harika e-ticaret özellikleri sunar. Ayrıca, araştırmamızda, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek için en kolay platform olduğu ortaya çıktı. Yaratıcı bir sektördeki işletmeler için Squarespace’i öneriyoruz, çünkü şaşırtıcı şablon tasarımlarıyla gerçekten yürüyebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Son yıllarda Squarespace, kullanım kolaylığı konusunda büyük adımlar attı. Bir zamanlar kavramak için nispeten zor bir inşaatçı olarak kabul edilir. Squarespace’in sürükle ve bırak şablon düzenleyicisi, BigCommerce’inkinden biraz farklıdır, çünkü her sayfada yaptığınız değişiklikleri, bunları yaparken gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Ayrıca özellikle Squarespace’in satırlarının tasarım sürecine nasıl daha fazla yapı kattığını seviyoruz. Bu, Wix’ten farklı olarak, herhangi bir şeyi herhangi bir yere sürükleyip bırakamayacağınız anlamına gelir, ancak bunun karşılığı, her şeyin sonunda mükemmel bir şekilde oluşturulmuş bir mağazanın garanti edilmesidir.

BigCommerce

BigCommerce, tam potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olacak tonlarca yerleşik uygulama ile son derece ölçeklenebilir. Kullanması en kolay e-ticaret oluşturucu değil, ancak onu asabilirseniz, o zaman sınır gökyüzüdür. Uzun vadede büyümeyi planlayan mağazalar için BigCommerce’i öneriyoruz.

Kullanım Kolaylığı

Satış özellikleri gibi diğer alanlarda üstündür. Kullanıcıların BigCommerce ile ilgili en büyük şikayeti, ürün yönetimi panosu ve gerçek vitrin bölümünün iki ayrı alan gibi hissetmesiydi. Shopify’a benzer şekilde BigCommerce, ürünleri ve tasarımı biraz kopuk hissettiriyor. İkisi arasında geçiş yapmak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu kurulum sinir bozucu olabilir, ancak kullanımı hiçbir şekilde çok zor değil – BigCommerce’in arayüzüne alışmak sadece daha fazla zaman alıyor!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir