Bir Gönderiye Kaç Görsel Eklemelisiniz?

Bir resim bin kelimeye bedeldir derler, yani bu yazılarınızın odağına metin yerine görselleri mi koymanız gerektiği anlamına geliyor? Muhtemelen hayır, ancak görsellerin siteniz için iyi bir içerik oluşturmanın önemli bir parçası olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.

Bu yazının ilerleyen bölümlerinde göreceğiniz gibi, gönderilerinize görsel eklemenin pek çok faydası vardır, ancak dikkat etmeniz gereken bazı dezavantajlar da vardır. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, her şey doğru dengeyi bulmakla ilgilidir. Bununla birlikte, makalelerinize görsel eklemenin bazı artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz, ardından siteniz için en uygun olana karar vermenize izin vereceğiz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Gönderilerinize Görsel Eklemenin Dezavantajları

Genel olarak, sitenize görsel eklemek harika bir fikirdir. Bir sonraki bölümde göreceğiniz gibi, bunu yapmanın pek çok faydası vardır. Yine de göz önünde bulundurulması gereken bazı dezavantajlar var ve bunları ilk olarak ele alacağız.

Pahalı Olabilirler

Gönderilerinize görsel eklemenin en büyük dezavantajlarından biri, en azından başlangıçta, oldukça pahalı olmalarıdır (ve niş bir site oluşturmak pahalı olmak zorunda değildir). Stok görseller için, hangi hizmetten yararlandığınıza ve seçtiğiniz plana bağlı olarak görsel başına 0,20 dolar ile birkaç dolar arasında bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Bu, gelir elde etmeyen yeni bir site kurarken yutulması zor bir hap olabilir.

Neyse ki pixabay.com ve pexels.com gibi kullanabileceğiniz bazı ücretsiz görsel siteleri var. Ancak seçenekler çok daha azdır ve pek çok kişi aynı görselleri kullanıyor olacaktır. İdeal olarak, kendi görsellerinizi kullanmak isteyeceksiniz. Ancak, çoğu durumda bu gerçekçi değildir.

Zaman Alır

Gönderilerinize görsel eklemek söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bir diğer husus da bunun zaman alıcı olduğudur. Amacınız mümkün olduğunca hızlı bir şekilde mümkün olduğunca çok içerik üretmek olduğunda, yapmak isteyeceğiniz son şey, her bir gönderinize görsel indirmek, optimize etmek ve eklemek için büyük bir zaman ayırmaktır.

Önerilen İçerik :   Wordpress Woocommerce SEO Nasıl Yapılır?

Gönderilerinizin Çoğuna Neden Görsel Eklemelisiniz?

Gördüğünüz gibi, sitenize resim eklemenin bazı dezavantajları vardır. Ancak, genel olarak makalelerinizin bir kısmına veya çoğuna görsel eklemek gerçekten iyi bir fikirdir. Şimdi yazılarınıza görsel eklemenin size sağlayacağı faydalardan bazılarına göz atalım.

Bir Gönderiye Kaç Görsel Eklemelisiniz?
Bir Gönderiye Kaç Görsel Eklemelisiniz?

Görseller Kullanıcı Etkileşimini Artırır

Gönderilerinize görsel eklemenin en önemli nedenlerinden biri kullanıcı etkileşimini artırmaktır. Kendinizi ziyaretçilerinizin yerine koyarsanız, bir sürü resim içeren bir gönderiyi mi yoksa hiç resim içermeyen bir gönderiyi mi okumaya devam etme olasılığınız daha yüksektir? Görselleriniz metninizin içeriğiyle eşleştiği sürece insanların dikkatini çekecek ve kaydırarak okumaya devam etmelerini sağlayacaktır. Google, gönderilerinizin alaka düzeyini belirlemek için bu sinyalleri kullandığından, yeni bir siteyi sıralamaya çalışırken bu önemlidir.

Görüntüler Sıklıkla Paylaşılır

Gönderilerinize görsel eklemek için bir başka harika neden de görsellerin sosyal paylaşımları artırma eğiliminde olmasıdır. Görseller insanların dikkatini çekmek için harikadır ve sitenizde benzersiz görseller varsa, muhtemelen bu görsellerden bazılarının sosyal medya ağlarında paylaşıldığını göreceksiniz.

Paylaşılanlar yalnızca görseller de olmayacaktır. Pinterest gibi bir sitede bir şey paylaştığınızda, paylaşmak istediğiniz görseli, gönderinin başlığı ve açıklamasıyla birlikte seçebilirsiniz. Gönderileriniz sosyal ağlarda paylaşıldıkça, ilgi çekici bir başlığınız ve benzersiz bir görseliniz varsa, bu ilk paylaşımlar sitenizde daha fazla paylaşıma ve tıklamaya yol açacaktır.

Organik Olarak Sıralanabilirler

Çoğu kişi bunun farkında değil, ancak Google Görseller de tıpkı Google Arama gibi bir arama motoru. Bu da tıpkı Google Arama’da yazılarınızın olduğu gibi görsellerinizin de dizine eklenebileceği ve sitenize trafik çekebileceği anlamına geliyor.

Görsellerinizin sitenize trafik çekmesini istiyorsanız yapmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, ideal olarak başkalarının da kullandığı değil, benzersiz görseller kullanmak isteyeceksiniz. Ayrıca, başlık ve alt etiketlerinize anahtar kelime açısından zengin açıklamalar ekleyerek görsellerinizi optimize etmek isteyeceksiniz.

Önerilen İçerik :   Niş Alanınızda Harika Alt Konular Bulmanın Basit Yolları

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir