Kalıcı Olarak Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Getirilir?

Instagram hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz veya kasıtlı olarak yaptıysanız ve daha sonra hala ihtiyacınız olduğunu fark ettiyseniz ve onu kurtarmak istiyorsanız. O zaman instagram hesabım kapatıldı nasıl geri getirebilirim cevabını aradığınız sorudur.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Kalıcı Olarak Silinen Instagram Hesabını Geri Almak Mümkün Mü?

Instagram politikasına göre, hesabınız sizin tarafınızdan veya şifrenizle biri tarafından silindiyse, geri yüklemenin bir yolu olmadığını okumuş olmalısınız. Ancak hesabınız herhangi bir sebeple Instagram tarafından devre dışı bırakılır, silinirse, yasaklanır veya saldırıya uğrayıp silinirse, kalıcı olarak silinen Instagram hesabını kurtarabilmek için bu adımları izlemeniz gerekir.

Kalıcı Olarak Silinen Instagram Hesabını Kurtarma Adımları

Yukarıda bahsedildiği gibi Instagram politikasına göre hesabınız siz veya başkası tarafından kalıcı olarak silinmişse geri alamazsınız. Ancak, hesabınız yanlışlıkla devre dışı bırakıldıysa  veya   herhangi   bir nedenle  Instagram tarafından silindiyse, Instagram yardım merkezi ile iletişime geçerek karara itiraz edebilirsiniz. Instagram kapanan hesap açma için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

 1. Instagram giriş sayfanızı açın.
 2. Oturum açma kimlik bilgilerinizi girin – kullanıcı adı ve şifre
 3. Şifrenizi sıfırlamak için şifremi unuttum seçeneğini deneyin.

Bu seçenek hesabınızı kurtarmanıza izin vermiyorsa, bir sonraki seçenek Instagram Ekibi ile iletişime geçmenizdir.

İletişim Instagram Teknik Destek Ekibi

Instagram destek ekibiyle iletişime geçmek için aşağıda verilen bağlantı düğmesine tıklamanız gerekir. Bu bağlantı sizi bir Instagram sayfasına yönlendirecektir. Bu form bir soruyu gösterir – Bu hesap bir işletmeyi, hizmeti ya da ürünü temsil etmek için mi kullanılıyor? Hesabınız kişiselse,  hayır’ı seçin ve gönder’i tıklayın. Ardından bir form açılacak ve bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.

 • Tam ad – Instagram hesabınızda kullandığınız tam ad
 • Instagram kullanıcı adınız
 • E-posta kimliğiniz – Instagram hesabınıza kaydolmak için kullandığınız e-posta adresi
 • Bizimle hangi ülkeden iletişime geçiyorsunuz? – listeden ülkenizi seçin.
Önerilen İçerik :   Yeni Girişimcilere İlham Veren İş Fikirleri: Mobilya Sektörü

Instagram Destek Ekibi Sizinle İletişime Geçecektir

Doldurulmuş formu Instagram teknik destek ekibine gönderdikten sonra, 48 saat içinde, numaralardan ve takip edilecek talimatlardan oluşan bir kod içeren bir e-posta alacaksınız.

 • Bir A4 sayfası veya herhangi bir beyaz kağıt alın.
 • Postada verilen kodu, tam adınızı ve Instagram kullanıcı adınızı kalın harflerle yazın.
 • Kodun yazılı olduğu kağıdı tutarken ilgili Instagram profil sahibinin net ve eşleşen bir fotoğrafını gönderin.

Hesabınız herhangi bir nedenle geçici olarak devre dışı bırakılırsa veya güvenliği ihlal edilirse, hesap kurtarma işlemi 2-3 gün içinde gerçekleştirilir. Hesabınızı geri yüklemek için size bir bağlantı sağlanacaktır. Instagram Ekibi tarafından sağlanan bağlantıya tıklayarak kalıcı olarak silinen Instagram hesabını kurtarabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz Pektaş Medya sitesi size yardımcı olabilir. https://www.pektasmedya.com/instagram-kapanan-hesap-acma/ linke girdiğiniz zaman Instagram hesap kurtarma hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir