Web Tasarım Nedir HTML CSS SEO Hakkında Bilgiler

Web tasarımı, bir web sitesi oluşturma sürecidir. Bir e-ticaret sitesi veya blog için olabilir, ancak bir web sitesinin görünümüyle ilgili her şey “tasarım” şemsiyesi altına girer.

Bir web sitesi tasarlamak için aşağıdaki gibi bir kodlama dili kullanmanız gerekir:

  • HTML: Web geliştirme ekipleri, bir web sitesinin yapısını oluşturmak için HTML etiketlerini kullanır. Belirli tasarım öğelerinin sayfanın bir alanına yapışmasını sağlamak için head , title ve br gibi etiketler kullanırlar. Bu nadiren görünür, bu nedenle bir sitenin “arka ucu” olarak adlandırılır.
  • CSS: CSS kodu, az önce oluşturduğunuz HTML etiketlerinin görünümünü değiştirmek için kullanılır. Css, Herhangi bir HTML etiketinin renklerini, yazı tiplerini ve boyutlarını değiştirebilir. Bu css dili ya da kodlaması, web sitenizin ön ucunun görünümünü aktif olarak değiştirebilirsiniz.

Bazı web tasarımcıları ayrıca Flash veya Javascriptgibi programlama dilleri de kullanır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Web Tasarım ve Seo

Ancak Flash, Apple’ın onu desteklemeyen ilk büyük teknoloji şirketi olması ve Javascript’in son derece üst düzey olması nedeniyle günümzde geçersiz hale geldi. Ayrıca Flash ile yapılan siteler Google gibi arama motorları tarafından Seo açısından yetersiz bulunmaktadır. İzmir Seo firması olarak bizler, Flash ile yapılan ya da yaptırılmak istenen web sitelerini Seo açısından dezavantaj olacağı için kabul etmemekteyiz. Flash etkileşimli bir tasarım oluşturmak için harikadır, ancak genellikle yeni web tasarımcılarının çoğu için fazla karmaşıktır.

Web tasarımı ve web geliştirme: Fark nedir

İkisinin etrafında genellikle birfark yoktur ya da mantıksal olarak bir fark bulunmaz. Bir web tasarımcısı sitenin görsel görünümünü oluşturacak, Web geliştiriciside web sitesini kodlayacak kişidir. Her ikiside sitenin yapısını oluşturmak için HTML gibi bir programlama dili kullanmak zorundadır.

Bazı şirketlerin her iki işi de yapan web tasarımcıları veya geliştiricileri vardır; bu nedenle web tasarımcılarının sektörde kariyer oluştururken programlama dilleri (HTML ve CSS gibi) konusunda deneyime ihtiyaçları vardır.

Önerilen İçerik :   Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Web Tasarım Firması

İzmir web tasarım firması olarak dikkat ettiğimiz en önemli şey kaliteli tasarımlar çıkartabilmektir. Bu yüzden Meka İnternet Teknolojileri olarak profesyonel bir Web tasarım hizmeti verebilmek adına ekibimizde hem frontend hemde backend kısmında uzman kişilerle çalışmaktayız.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir