Spotify’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir; kullanıcıların doğrudan belirlenmiş olan kullanıcı adını bir kereden sonra o hesaba doğrudan tanımlanır ve adın değiştirilmesi mümkün değildir.

bayigram
Spotify'da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? 11

Spotify günümüzde kişilerin hem müzik dinlemek için kullandığı hem de kendi müzik listeleri sayesinde farklı kişilere ulaştığı sosyal medya platformlarından biridir. Bu platformda kişiler hem kendi şarkılarını yükleyebilir hem de platformda bulunan şarkılar aracılığıyla kendilerine yönelik liste oluşturabilir. Bu nedenle de daha çok öne çıkarak kendi şarkılarını dinlenilmesini sağlamak isteyen kişiler Spotify takipçi satın al gibi paketlerden yararlanıyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Spotify Kullanıcı Adını Kimler Görebilir?

Spotify kullanıcı adı genel olarak herkes tarafından kolaylıkla görülen bir ad türü değildir. Ancak bazı durumlarda üye adınızı başkalarına açabilir ya da sınırlayabilirsiniz. Hesabınızın alanı görebilecek olan kişiler şöyledir;

  • Spotify platformunda herhangi kişiyi takip ediyorsanız kişiler sizin üye adınızı görebilir ve sizin hesabınıza ulaşarak takip işlemi gerçekleştirebilir.
  • Profiline ait Spotify linki oluşturabilirsiniz. Bu link sayesinde diğer kullanıcılar tarafından tıklanabilir ve hesabınızın açılması mümkün olur. Özellikle takipçi almak için oluşturacağınız bu linkler ile sağlanan hizmetlerde kullanıcı adınız görülebilir olacaktır.
  • Playlist oluşturmuş olan kişilerin oluşturduğu çalma listelerini herkese açık bir şekilde paylaşması halinde çalma listesinin sahibi olarak kullanıcı adınız görünecektir.
  • Kullanıcılar arasında popüler olan şarkıları gösteren topluluk listeleri bulunur. Bu listelerde kullanıcı adınızın bazı kısımları görülebilir.

Platformda beğeni satın al işlemi gerçekleştiren kişiler de beğenilerin hesaplarına gönderilebilmesi amacıyla üye isimlerini paylaşması gerekecektir. Ancak bu kullanıcı adının saklanması ya da daha sonra kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir.

 

popigram
Spotify'da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? 12

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirilir mi?

Normalde Spotify üyeliği sırasında kullanıcıların oluşturmuş olduğu üye adının yeniden değiştirilmesi mümkün değildir. Ancak daha önceden hiçbir kullanıcıya değiştirme işlemi yapmamış olan kişiler 1 defaya mahsus olacak şekilde adını değiştirebilir.

Önerilen İçerik :   Mustafa Alpay Kimdir? Mustafa Alpay'ın Geçmişi ve Kariyeri

Bunun için Spotify uygulamasına giriş yaparak hesabınızı açmalısınız bilgisayar üzerinden sağ üst köşede, mobil uygulama üzerinden ise sağ alt köşede bulunan profil simgesine dokunarak ayarlar bölümüne girmelisiniz.

Hesap bölümünde kullanıcı adı alanında yer alan değiştir seçeneğine dokunmanız gerekir. Ancak daha önceden değiştirme işlemi sağlamış olan kişilerin burada herhangi bir değiştir butonu bulunmayacaktır.

Tüm adımlar sayesinde değiştirdiğiniz yeni üye adınıza Smm panel gibi alanlardan beğeni, takip ya da dinlenme gibi işlemler satın alabilirsiniz.

Spotify E-posta Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify üyeliğiniz sırasında kullandığınız e posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız hesabım bölümüne giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza bilgisayar üzerinden ya da mobil uygulama ile ulaşım sağlayarak değişiklikleri yapabilirsiniz.

Bunun için hesap bölümüne giriş yaptıktan sonra e posta adresi altında bulunan değiştir seçeneğine dokunmanız gerekir. Yeni e posta adresinizi girdikten sonra doğrulama işlemlerinizi yapmanıza beraber değiştirme adımlarınız tamamlanır.

Kişiler Youtube adresleri üzerinden de buy Youtube subscribers tarzındaki paketlerden yararlanabilir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir