Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Her ne kadar cazip gelse de, anahtar kelime araştırma sürecini aceleye getirmeyin. Acele etmeyin ve mümkün olduğunca kapsamlı bir liste oluşturun. Çevrilmemiş taş bırakmayın. Düzenli olarak belirttiğim gibi, bu yöntemler yalnızca doğru adımları atmanızı sağlamak içindir. Bu tekniklere aşina oldukça, onları daha da güçlü hale getirmek için ince ayar yapmanın yollarını bulacaksınız. Yöntemlere geçmeden önce, anahtar kelimeler araştırmasının asla bitmeyeceğini belirtmeliyim. İnsanlar her zaman herhangi bir alanda yeni şeyler ararlar, bu nedenle her zaman elde edilecek fırsatlar vardır.

Mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime belirlemek için bu teknikleri ve karşılaştığınız diğer teknikleri kullanın. Her bir alt konuyu teker teker ele alın ve aklınıza gelebilecek her açıdan yaklaşın. Listeniz büyümeye başladığında, geri adım atıp her bir anahtar kelimeler rekabetini kontrol etmek ve her birini bir kovaya (rekabet yok, düşük rekabet vb.) koymak isteyeceksiniz. Bu başlı başına bir süreçtir, bu yüzden bunu başka bir makalede ele alacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

En İyi Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Geçmişte anahtar kelimeler bulmak için ahrefs, Semrush ve diğer birkaç aracı kullanmış olsam da, bunların çoğu oldukça pahalı ve Google Arama ile birlikte Keywords Everywhere adlı bir aracı kullanarak çok daha fazla anahtar kelime ortaya çıkardığını gördük. Bu rehberde de bu konuya odaklanacağım.

Keywords Everywhere ile Hacim Ölçme

Keywords Everywhere’e aşina değilseniz, yüklendikten sonra Google Arama, YouTube, Answer the Public ve diğer bazı sitelerdeki bir arama teriminin hemen yanında tahmini aylık arama hacmini gösteren bir Chrome ve Firefox uzantısıdır.

Google Otomatik Tamamlamayı Kullanma

İster inanın ister inanmayın, yıllar boyunca çok sayıda anahtar kelime araştırma tekniği denedikten sonra, anahtar kelimeleri neredeyse yalnızca Google’ın otomatik tamamlama özelliğini kullanarak buluyoruz. Bu, daha sonra değineceğim birkaç farklı yaklaşımı içeriyor. Google Arama’ya “balığa gidebilir misiniz” gibi bir ifade yazdığınızda, Google’ın bundan sonra ne yazacağınızı tahmin etmeye çalıştığını fark edeceksiniz. Bu tahminler geçmiş aramalara (sizin ve dünya genelindeki diğer kullanıcıların) dayanmaktadır.

Önerilen İçerik :   Niş Alanınızda Harika Alt Konular Bulmanın Basit Yolları

Anahtar kelime listenizi oluşturmaya başlamanın ilk yolu, nişiniz için belirlediğiniz her alt konuda aklınıza gelen her ifadenin başını yazmaya başlamak ve ardından Google’ın size insanların ne aradığını söylemesine izin vermektir. Her otomatik tamamlama önerisini, daha sonra rekabeti analiz etmek için geri dönmek üzere bir elektronik tabloya eklemeniz yeterlidir. Keywords Everywhere kullanıyorsanız tahmini arama hacmini de yazdığınızdan emin olun.

Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?
Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

İlgili Aramalar Bölümü

Keywords Everywhere kullansanız da kullanmasanız da, anahtar kelimeleri aramak için bir başka harika yer de Google Arama’ya bir kelime veya kelime öbeği girdiğinizde sonuç sayfasının altındaki “İlgili Aramalar” bölümüdür. Keywords Everywhere uzantısını kullanıyorsanız, sağ tarafta da üç ilgili arama bölümü göreceksiniz.

Uzantıyı kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, ilgili aramalar bölümünde listelenen çok sayıda harika anahtar kelime bulabilirsiniz ve bu aramalardan birine tıklamak, daha fazla potansiyel anahtar kelime içeren başka bir ilgili arama listesine yol açabilir.

Bir niş site oluştururken doğru yapılması gereken tek bir şey seçmem gerekseydi, bu anahtar kelime araştırması olurdu. Hedeflediğiniz anahtar kelimeler, sitenizin başarılı olma şansını önemli ölçüde etkileyecektir. Bununla birlikte, bu adıma zaman ayırın ve mümkün olduğunca kapsamlı olun. Aklınıza gelebilecek her açıdan, karşınıza çıkan her yöntemi kullanarak saldırın. Bu adımı aceleye getirmek uzun vadede sitenizin potansiyeline zarar verecektir.

Doğru yapıldığında, bulduğunuz anahtar kelimeler etrafında ürettiğiniz makalelerin yüksek bir yüzdesi biraz para getirmeye başlayacak ve her gönderi genel pasif gelir akışınızı büyütmeye yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir