Jeff Bezos Kitap Önerileri

Girişimciler açısından Jeff Bezos kitap önerileri her zaman merakla karşılanmaktadır. Ünlü insanların hayatı normal insanlarca hep merak konusu olmuştur. Girişimci insanların hayat hikayeleri hep ilgi çekici olmuştur. Kimi zaman sıfırdan gelmiş kimi zamanda sokaklarda yaşayıp tepeye tırmanmışlardır. Hele ki konu Jeff Bezos olunca insanlar bu kişinin hayatı daha ilgi çekici buluyorlar.

Jeff Bezos kitap önerileri ile girişimci bir insanın gözünden hayatın nasıl yorumlandığını okuyarak öğrenebilirsiniz. Her zaman hayata farklı bakan bu kişiler bu bakış açıları ile hayatlarında oldukça başarılı olmuşlardır. Kimisi ise daha da başarılı olarak otoritelerin saygısını kazanmıştır. Hepimizin okuyup ders çıkaracağı ve hayata dair notlar alacağı kitaplar vardır. Bu kitaplar hepimizin ufkunu genişletir ve bu sayede hayata dair büyük umutlar besleriz. Herkesin okuması gereken bu kitapları sizler de okuyarak hayata dair bir fikir edinebilirsiniz..

jeff bezos oneri

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Jeff Bezos Kitap Önerileri Hangileridir?

Amerikalı girişimci olan Jeff Bezos başarılı hayat hikayesi ile hepimizin takdirini kazanmıştır. Ancak tabi ki bu başarılı hikayeyi yazmak kolay olmamıştır. Hayatında geçirdiği zorlukları ve yaşadığı bu zorluklardan ders çıkaran Bezos’un kitaplarını okuyabilirsiniz.

Jeff Bezos kitap önerileri hangileridir sorusu akla gelse de derlenmiş olan önemli beş kitabı sayabiliriz. Günden Kalanlar, Siyah Kuğu: Olasılıksız Görünenin Etkisi, Yöneticiden Kısa Notlar, The Mythical Man-Month ve Sam Walton: Made in America. Bu değerli beş kitabı bizler için öneren Bezos ile hayatımızda ki başarısızlığı kırabiliriz. Bu okunması gereken kitaplar insanlarda bilinç uyarmaktadır.

Başarı felsefesini insanlara aşılayan bu kitaplar ile hayatta ki bütün zorluklarla başa çıkabilir ve üstesinden gelebilirsiniz. Başarı bildiğiniz gibi herkes tarafından istenen ve sadece belirli kişilerin kazandığı bir unvandır. Bu unvanı sadece daha çok çalışıp çabalayanlar kazanabilir.

Önerilen İçerik :   Crowfunding Sisteminin Avantajları ve Dezavantajları

Jeff Bezos Kimdir?

Jeff Bezos’un tam adı; Jeffrey Presyon Bezos’tur. Dünya genelinde çalışmalar yürüten Amazon firmasın kurucusu olarak ün yapmıştır. Bu şirketin hem CEO’su hem de başkanı olarak çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. 12 Ocak 1964 yılı itibariyle dünyaya gelen Jeff Bezos; pek çok girişimci için ilham kaynağı olmuş bir girişimcidir.

1986-1994 yılları arasında Wall Street’te farklı şirketlerde çalışmıştır. Bir yatırım şirketinde de çalışarak finans dünyasına adımını attı. 1990’da şirketin tarihindeki en genç kıdemli başkan yardımcısı oldu. 1990’lara damgasını vuran Bezos kendi şirketini kurdu ve her gün boyunca daha ileriye gitmeyi hedefledi. Hedeflerini hep yüksek tutması ve doğru adımlar atması onu daha da ileri bir seviyeye çıkardı. Bu sayede bugün dünya çapında bir şirketi yönetiyor. Hayatı kimine göre normal kimine göre zor geçen Bezos’un başarısı herkesçe ortak bir şekilde kabul edilmiştir.

Okunması Gereken Kitaplar

Bazı kitaplar vardır ki okuyucuya derin anlamlar verir ve bu sayede bunları okuyan kişiler hayattan ne istediğini bilir. Her kitap yaşanması gereken farklı bir hikayedir. Durum böyle iken Jeff Bezos kitap önerileri de okunması gereken kitaplar arasında kendisine yer edinmektedir. Büyük insanların kafasında olup bitenleri bilemeyiz ama onların önerdiği şeyleri yaparsak onlar gibi düşünür ve belki de bir gün onlar gibi başarılı olabiliriz.

Okunması gereken kitaplar her zaman farklı sıralamalarla karşımıza çıkmaktadır. Ancak hepsinin verdiği mesaj ve gösterdiği etki aynıdır. Başarı isteyenlerin değil bu yolda vazgeçtiklerin ile alakalı olduğunu söyler. Hayattan istediğiniz şeyleri öğrenmek için kitap okumalı ve geleceğinizi ona göre şekillendirmelisiniz. Böylece siz de girişimci ruhunuzu harekete geçirebilirsiniz!

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir