Google Adwords Nedir?

Google Adwors yeni adıyla Google Ads , Google’ın işletmeler için sunduğu, kullanıcıların aranan kelimeleri baz alınarak yapılan reklamcılık  türüdür. Merak ettiğimiz konularda bilgi almak için  en sık başvurduğumuz yöntem arama motorlarıdır. Arama motorları bizim arama yaptığım kelime yada konuları çeşitli algoritma kullanarak sıralar. Her gün milyonlarca kişi arama motorlarını kullanılır. En sık kullanılan arama motoru olarak yaklaşık yüzde doksanlık pay Google firmasına sahiptir. Bu nedenle Google sunduğu hizmetler ön plandadır.

Google Adwords  Reklamı Nedir?

Google Adwors yada Google Ads , metin bazlı reklam türüdür. Ayrıca dünya ve ülkemizde internet reklamcılığı olarak en çok kullanılan reklam modelidir. Google Adwors en önemli özelliği reklam verdiğinizde değil reklamınız görülüp tıklanmaya başlandığında ücret ödemenizdir. Google Adwors  ücretlendirme anahtar kelime rekabetine göre değişiklik gösterir. Reklamınızın ön plana çıkıp rakiplerinizden sıyrılması için çok fazla ücret ödemeniz gerekir. Ne kadar ücret o kadar üst sıra demektir. Açık artırma sistemini aklımıza getiren bir sistemi içerir.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google AdWords nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, reklam sıralaması, teklifler ve kalite puanı gibi Google reklamcılığına dair daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği zaman Google Adwords reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır. Bir örnek verecek olursak eğer siz orijinal güneş gözlüğü satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘orijinal güneş gözlüğü’ ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google’a orijinal güneş gözlüğü yada benzer bir terim yazdığında, arama sonuçlarının yanında reklamlarınız görünebilir. Ayrıca orijinal güneş gözlüğü satışı yapan Google ile  alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir