E-ticaret Hangi Ürünleri Satmalıyım?

Günümüz koşullarında e-ticaret hangi ürünleri satmalıyım? Denildiğinde karşımıza farklı seçenekler çıkar. Özellikle WordPress ile e ticaret sitesi oluşturmak isteyenlerin de bu tarz soruları sıklıkla dillendirdikleri bilinmektedir. Özellikle günümüz itibariyle internet üzerinden yöresel ürünlerin satışına dair etkili bir talebin bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Yine birtakım el yapımı ürünler de internet üzerinden pratik bir şekilde satılmaktadır.

Günümüzde büyük şirket ağlarından oluşan perakende satıcılık oldukça değişmiş ve çeşitli sosyal internet platformlarının verdikleri desteklerle mikro ölçülerde yatırımlar ve bireysel çabalarla internet mağazaları kurulmaya başlanmıştır. WordPress ile e ticaret sitesi oluşturma eklentisi sayesinde de kendi mağazanızı kurmak artık oldukça basittir. Bu tarz siteler sayesinde internet üzerinden etkili bir düzeyde satış yapmak da mümkün olur.

Evinizin konforundan çok uzaklaşmaya gerek kalmadan kuracağınız bir site sayesinde fiziksel olarak bir depo ya da dükkâna gerek duymadan satış yapabilirsiniz. Bunları yapmak içinde kodlama bilmenize gerek yoktur. İhtiyaç duyduğunuz SSL sertifikası, domain, hosting gibi e-ticaret sitesi açarken gerekli unsurlara da internetten kolayca ulaşıp anında satın alabilirsiniz. Giriş düzeyi bilgisayar kullanıcısıysanız internetten videolar izleyip, ilgili sitelerdeki yazıları okuyup adımları birebir izleyerek kısa sürede dijital bir mağaza sahibi olmanız mümkündür.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Kimler E-Mağaza Kurabilir ve Neler Satılabilir?

E- ticaret sitesi kurmak insanların gözünde büyüyen bir eylem gibi görünse de aslında oldukça basit bir işlemdir. İşletmeniz büyüdükçe yerel ticari kurallara tabi olacağınız için bazı kanunlar çerçevesinde işletmenizi şekillendirmek sizi yorabilir fakat ilk adımları atmak oldukça basittir. Özellikle hazır giyim ürünleri ve ev yapımı ürünler internet üzerinden yoğun talebin bulunduğu ürünler olarak karşımıza çıkar. Ayrıca temizlik ürünleri ve dezenfektan ürünlerinin de son zamanlarda favori ürün grubu içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla e-mağaza sitesi kurmak isteyenler mutlaka bu ürün gruplarını araştırmalıdır.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Danışmanlığıyla Markanızın Büyüme Hızını Arttırın

İnsanlara sunabileceğiniz bir yeteneğiniz varsa onlara rehberlik edebiliyor, eğitim verebiliyorsanız, üretebildiğiniz ya da satabileceğinizi düşündüğünüz fiziksel bir ürününüz varsa evde el emeği ile bir şeyler yapabiliyor farklı platformlardan ürünleri alıp insanlara sunabiliyorsanız, çeşitli yazılımlar üretebiliyorsanız bunların hepsi satışa konu olabilir. Yine hiç ticarete atılmamış bir birey ya da yılların dükkân sahibi olmanız fark etmeksizin sizde internette e-ticaret sitesi açarak; karlı bir yatırım sürecine dahil olabilirsiniz! Özellikle Woo Commerce gibi yazılımlar pratik bir şekilde e-ticaret sitesinin kurulmasına destek olmaktadır. Peki Woo Commerce nedir? İşte detaylar!

Woo Commerce Nedir?

Woo Commerce, insanların kendi sitelerini kurmalarını kolaylaştırmak adına kurulmuş olan WordPress platformundaki ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir eklentidir. Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız alan adı satın aldıktan sonra bu sitedeki hazır temalardan birini sitenizin arka planı olarak belirleyip daha sonra Woo Commerce eklentisiyle kendinize e ticaret sitesi açabilirsiniz. Bu eklenti ücretsizdir. Girdiğiniz e ticaret sitelerinde ki satın alma aşamalarını kişiselleştirerek sitenize uygulamanıza olanak sağlar.

Sosyal medya hesaplarınızı sitenize entegre etmenize olanak verir. Otomatik hesaplama yapma yeteneğine sahiptir. Örneğin sattığınız her ürün için vergileri hesaplamakta zorlanıyorsanız bunu tamamen eklentiye bırakabilirsiniz. Eklentinin üstünde ki hesaplama uygulamasını yada sevmediğiniz herhangi bir uygulamayı kolaylıkla başka kimseler tarafından yapılmış uygulamalarla değiştirebilirsiniz. Eklenti zaten popüler yeni uygulamaları sizlere gösteren bir ara yüz de barındırıyor. Bu kadar esnek olması da kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

Woo Commerce Nasıl Kullanılır?

Woo Commerce oldukça basit bir ara yüze sahiptir. Sol tarafında yer alan dikey panelde ana başlıklar yer almaktadır. İçinde birçok dil seçeneği de bulunuyor. Bu sayede panel üzerinde yer alan ana başlıkları kolayca anlayıp, seçeneklere tıklayarak yönetebilirsiniz. Sitenizi sosyal platformlarla entegre etmek ve ürünlerinizi daha fazla insana ulaştırmak için pazarlama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Google Trends Nedir, Nasıl Kullanılır?

Temalarınızı değiştirecekseniz görünüm seçeneğine tıklayıp sitenizde ki yazılardan, arka planına kadar pek çok seçeneği ayarlayabilir hatta başkaları tarafında yapılmış temaları indirebilirsiniz. Eklentiler kısmını kullanarak e ticaret sitenizi yönetirken kullanabileceğiniz yeni uygulamaları görebilir ve indirebilirsiniz. Tüm ayarları belirleyip kendinize WordPress ile e ticaret sitesi yaptıktan sonra ürünlerinizi girmek içinde ürünler seçeneğine tıklayıp ilk ürün seçeneğine tıklayarak ürünlerinizi sitenize koymaya ve talepleri beklemeye başlayabilirsiniz.

Bütün bu bilgiler ışığında şayet dijital bir dünyada var olmayı istiyorsanız öncelikli olarak e-ticaret hangi ürünleri satmalıyım? Sorusuna yanıt vermelisiniz. Sonrasında ise e-ticaret sitesi kurmak için WordPress başta olmak üzere diğer tüm seçenekleri incelemelisiniz. Son aşamada ise e-ticaret sitelerinin kuruluma dair gerekli teknik desteği almalısınız. Böylece karlı bir yatırım yapmak noktasında önemli avantajlara da sahip olursunuz!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir