Ticimax SEO Nasıl Yapılır?

SEO’nuzu geliştirmek istiyorsunuz ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Ticimax mağazası için SEO ayarlarını yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz. Bir sanal mağazanız varsa ve SEO için optimizasyon çalışmaları yapmadıysanız potansiyel müşterileri kaçırıyorsunuz demektir. Sizlere Ticimax SEO’nuzu geliştirebilmek ve daha fazla müşteri kazanmanızı sağlayabilecek nihai Ticimax SEO yazısını oluşturduk. Başlamadan önce, Ticimax temel bilgileri kavrayalım.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Ticimax Nedir?

Ticimax en popüler yönü ile bir e-ticaret alt yapısı diyebiliriz. Yerel mağazalarınızı hazır bir alt yapı ile belirli bir ücret karşılığında sanal mağazaya taşıyan Ticimax, internet üzerinden ürünleri daha fazla insana ulaştırabilme ve daha fazla satış yapmanızı internet sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz.

Ticimax SEO Dostu Mu?

Ticimax standart olarak SEO dostu cmsdir. Kendisi standart uyuma sahiptir ve SEO için gerekli bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak Ticimax SEO Ayarları yaparak bu daha iyi bir hal alabilmektedir. SEO, tek seferlik süreç olmadığından dolayı arama motoru trafiğinizi istikrarlı şekilde görebilmek, sürdürmek sizlerin elinizde, şimdi merak edilen SEO Ayarlarının nasıl yapılacağını anlatalım.

Tüm Sayfalar İçin Benzersiz Başlıklara ve Açıklamalara Sahiptir

Web sitesinin her sayfasının (ana sayfa dahil) benzersiz bir başlığı ve açıklaması vardır. Başlıklar 60-65 karakter arasındadır ve açıklamalar yaklaşık 150 karakterdir. Başlıklar ve açıklamalar, anahtar kelime doldurulmadan sayfanın ne hakkında olduğunu doğru bir şekilde tanımlar.

İyi Biçimlendirilmiş URL’ler

Kalıcı bağlantılar veya bilgi işaretleri (bir web sayfasının URL’sidir) açıklayıcıdır, tümü küçük harflidir ve tire ile ayrılır.

Ticimax SEO Nasıl Yapılır
Ticimax SEO Nasıl Yapılır

Hızlı Yüklenen Web Sayfaları

Ne insanlar ne de arama motorları yavaş yüklenen web siteleri istemez. Aksine, hızlı yüklenen web siteleri SEO dostudur (yani algoritmaları daha yavaş web sitelerine göre sıralamada avantajlıdırlar) ve daha fazla kullanıcı etkileşimi oluşturur (satışlar, bülten kayıtları, iletişim formları gönderimleri vb.).

Önerilen İçerik :   Opencart SEO Nasıl Yapılır?

Eşsiz İçeriğe Sahip

Web sitesindeki içerik web üzerinde başka hiçbir yerde bulunmaz, tüm sayfalarda benzersiz ve kullanışlı içerikler bulunur. Bu, diğer web sitelerinden kopyalanan içeriğe sahip bir web sitesinin SEO dostu olamayacağı anlamına gelir.

Arama Motorları İçin Optimize Edilmiş Görseller İçerir

Arama motorları gerçek olan metni tercih eder, ancak sayfalarınızda görsellerin olması da gerekir çünkü insanlar bundan hoşlanır, içeriğinizi daha ilginç, okunması kolay, paylaşılabilir vb. hale getirir. Bunu yaptığınızda, görüntülerin boyut açısından optimize edildiğinden ve ayrıca anlamlı bir görüntü dosya adı ve ALT metni ayarladığınızdan emin olun.

Sayfaların Anlamlı Bir Yapısı Var

Bir web sayfası genellikle aşağıdaki öğelere sahiptir:

  • Başlık
  • Ekmek kırıntısı menüsü
  • Sayfa Başlığı (bu H1 etiketidir – her sayfada yalnızca bir tane vardır)
  • İyi biçimlendirilmiş metin – metin, alt başlıklarla birkaç kısa paragrafa ayrılmıştır
  • Yazar bilgileri
  • Altbilgi

Neden SEO Dostu Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Çoğu CEO’nun, küçük işletme sahibinin veya yeni web yöneticisinin kolayca anlamadığı bir şey, neden SEO dostu bir web sitesine ihtiyacınız olduğu ve web sitenizi arama motorlarına daha uygun hale getirmek için neden çaba gösterdiğinizdir. Sebepler çok ama bilmeniz gerekenler:

Organik Trafikte Artış (Yani Arama Motorlarından Gelen Trafik)

Beklendiği gibi, SEO dostu bir web sitesi, SERPS’de (arama motoru sonuç sayfaları) daha yüksekte çalışması muhtemel olduğundan, arama motorlarından daha fazla trafik alacaktır. Arama kutusunu kullanan kişilerin çoğunluğunun ilk 5 sonuçtan birini seçme eğiliminde olduğunu dikkate alırsanız SEO’nun önemini anlayabilirsiniz.

Web Sitenizi Kullanıcı Dostu Hale Getirecek

SEO sadece arama motorları için değil, iyi SEO kullanıcılar için de geçerlidir. SEO ilkelerini web sitenize uygulamak, kullanımı kolaylaştıracak ve bu da kullanıcı deneyimini iyileştirecektir.

Önerilen İçerik :    Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) Nedir?

Size Marka Güvenilirliği Sağlar

Kullanıcıların Google, Bing veya Yahoo’nun ilk sayfalarında bulunan web sitelerine (işletmelere) güvenme olasılığı daha yüksektir. Bu hem marka bilinirliği hem de marka güvenilirliği için iyidir.

Maliyet Etkindir

Bir SEO web sitesi, PPC veya diğer çevrimiçi reklamcılık biçimlerine para harcamak zorunda kalmadan hedeflenen trafiği 7 gün 24 saat yönlendirecektir. Bu noktaya ulaşmanın bir maliyeti olsa da, uzun vadeli faydalar daha büyüktür.

En Önemli Müşterilerinizin Ne İstediğini Anlamanıza Yardımcı Olur

SEO, kaliteli trafiği yönlendirir ve bu kullanıcıların davranışlarını (web sitenize nasıl girdiklerini, neyi tıkladıklarını, nasıl ayrıldıklarını, neyi sevdiklerini vb.) onların ihtiyaçları.

Mobil Cihazlarda SEO Daha Önemlidir

Mobil uyumlu ve mobil aramada iyi bir sıralamaya sahip bir web sitesi, mobil SEO dostu olmayan web sitelerinden daha fazla müşteri ve trafik çekebilir. Gittikçe daha fazla kullanıcı cep telefonlarını bilgi veya ürün aramak için kullanıyor, hareket halindeyken arama sonuçlarının en üstünde olmak önemlidir, aksi takdirde müşterileri rekabette, özellikle de yerel ürün veya hizmet arayanları kaybedersiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir