Pasif Gelir Nedir? En İyi Pasif Gelir Uygulamaları

Para kazanmanın iki temel yolu vardır. Birincisi geleneksel yoldur: sabah yataktan kalkıp bunun için işe gitmek. Ancak ikinci yol, pasif gelir fikirlerini kullanmak çok daha eğlenceli çünkü bu, uyurken, kitap okurken, bir gölün ortasında kayıkla veya herhangi bir yerde para kazanmanız anlamına geliyor.

Onları kurduktan sonra, en iyi pasif gelir fikirleri sizden çok az aktif çaba gerektirir veya hiç gerektirmez. Bu pasif gelir fikirlerinin çoğu biraz başlangıç sermayesi gerektirir, bu nedenle ilk adımınız biraz tasarruf yapmak olacaktır. Bundan sonra, paranızın size para kazandırmaya başlaması için hazırlanın! Parasız pasif gelir fırsatları yaratmak biraz daha zor ve seçeneklerinizi daraltıyor. Ancak yine de pasif gelir elde etmenin ve nakit akışınızı artırmanın çeşitli yolları var.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Yatırım

Yatırım yapmak, pasif gelir elde etmenin en yaygın yollarından biridir. Uzun vadede, borsa, kısa vadede iniş ve çıkışlar olsa bile, istikrarlı bir şekilde istikrarlı getiriler üretti.

Hisse senetlerinden para kazanmanın birkaç yolu vardır.  Şirket kazançlarına dayalı olarak düzenli nakit ödemeler için yüksek temettü hisseleri satın alabilirsiniz. Veya sıradan düşük temettü hisselerini tutun ve kârlı bir şekilde satmaya hazır olana kadar değerlerinin artmasına izin verin.

E-kitap Yayınlayın

Konu para olmadan nasıl pasif gelir yaratılacağına gelince, bunun yerine önceden çaba harcamanız gerekecek. Bunun gibi pasif gelir fikirleri ve sonraki birkaçı ancak zamanla pasif hale gelir.

Kurgu veya kurgusal olmayan yazılardan para kazanmanın popüler bir yoludur. Aslında kitabı yazmak en çok zaman ve çaba gerektirecektir. Muhtemelen unvanınızı ortaya çıkarmak için bazı pazarlama stratejilerini de araştırmak isteyeceksiniz. Ondan sonra arkanıza yaslanın ve satış yapın! Yalnızca birkaç dolar ödeseniz bile, insanlar gelecekte yıllarca kopya satın almaya devam ettikçe artabilir.

Önerilen İçerik :   Öğrenciler İçin Pasif Gelir Fikirleri

Stok Fotoğraf Satmak

Başlatılması en kolay pasif gelir akışlarından biri stok fotoğraf satmaktır. Bu genellikle sizi zengin edecek pasif bir gelir fikri olmasa da, nispeten kolaydır. Fotoğraf çekme ve bunları Shutterstock gibi bir stok fotoğraf sitesinde listeleme işini bitirdikten sonra, fotoğraflarınız önümüzdeki yıllarda size biraz para kazandırabilir. Bugünlerde çoğu akıllı telefon kamerası yüksek kaliteli görüntüler üretebiliyor. Bu nedenle, ekipmanınızı yükseltmeniz bile gerekmez. Şirketlerin web siteleri, makaleler vb. için kullanmak isteyebilecekleri fotoğraf türlerini düşünün. Konu her zaman en heyecan verici olmayabilir, ancak ödeme almak heyecan verici, değil mi?

Pasif Gelir Nedir? En İyi Pasif Gelir Uygulamaları
Pasif Gelir Nedir? En İyi Pasif Gelir Uygulamaları

Bir Niş Bağlı Kuruluş Web Sitesi Oluşturun

Harika bir pasif gelir kaynağı,  bir web sitesi oluşturmaktır. Bu yöntemin ön çalışması,  hakkında yazacak bir niş bulmayı, çekici bir web sitesi oluşturmayı, size trafik çekecek anahtar kelimeleri araştırmayı ve bağlı kuruluş programlarına katılmayı içerir. Kurulduktan sonra, içeriğinizin oluşturduğu tüm bağlı kuruluş satışlarından sürekli gelir elde edeceksiniz.

Siteyi aktif tutmak ve anahtar kelimeleri güncellemek için ara sıra güncellemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bunun gibi web siteleri söz konusu olduğunda, küçük ve özel düşünün. Belirli bir ürün türü için web sitelerini inceleyin, başarılı olabilir ve para kazanmanız kolay olabilir.

Satmak İçin Uygulamalar veya Yazılımlar Oluşturun

Halihazırda teknik becerilere sahipseniz, insanların hayatlarını iyileştirecek veya kullanması eğlenceli olacak bir program düşünün. Basit uygulamalar bile başarılı olabilir. Örneğin,  viral olan ve bir noktada yaratıcısına reklam gelirinden günde 50.000 dolar kazanan son derece basit ama bağımlılık yapan bir oyun olan Flappy Bird’ün hikayesine bakın.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir