Hepsiburada Ne Zaman ve Nasıl Kuruldu – Hepsiburada Başarı Hikayesi

20 yılı aşkın bir süredir müşterilerine hizmet vermeye çalışan ve ülkemizde e-ticaret sitelerinin öncülerinden biri olan Hepsiburada kimindir? Ne zaman kuruldu, kurucusu ve sahibi kimdir? İşte Hepsiburada sitesinin başarı hikayesi;

1998 yıllarında kurulan hepsiburada, internet üzerinden faaliyet gösteren e-ticaret firmasıdır. Yönetim merkezinin İstanbul’da olduğu şirketin Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaklaşık 100 bin metrekare alanı bulunan bir deposu bulunmaktadır (bkz. Anadolu TM Aktarma Merkezi). Şuanda 600 binin üzerinde ürünün satılan ve aylık 100 milyon insanın ziyaret ettiği bir alışveriş sitesi durumunda yer almaktadır. Büyüklü küçüklü binlerce işletmesi olan hepsiburada, pek çok kargo şirketiyle anlaşarak ülkenin dört bir yanına hizmet vermektedir. Sitede yaklaşık 40 civarında kategori ile 30 milyonun üzerinde ürün çeşidi bulunur. Ülkemizde e-ticaret sitelerinin devlerinden biri olan bu başarının arkasından Hepsiburada kimindir, ne zaman kuruldu ve sahibi kimdir gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.

Hepsiburada Kimin? Hepsiburada.com Kuruluş ve Başarı Hikayesi

Hepsiburada alışveriş sitenin sahibi Doğan Holding’dir. 1998 yıllarında Hanzade Doğan Boyner tarafından kurulan ve internet üzerinden hizmet vermeye başlayan hepsiburada, 2001 yıllarında ülkemizin en büyük e-ticaret platformu haline gelmiştir. Hizmeti müşterilerinin ayağına getirme sloganı ile büyük ses getiren alışveriş sitesi, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye’nin en beğenilen markası olmuştur. Sadece Türkiye’de değil yakın ülkelere de hizmet veren hepsiburada yaklaşık 20 binin üzerinde iş ortağı girişimci ve tedarikçisi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Şu an aylık 100 milyondan fazla ziyaret çeken bir alışveriş sitesi olan hepsiburada, 25 milyondan fazla ürün çeşidi yer alır. Gelişen iş hacmiyle birlikte binlerce tedarikçisine satış kanalı imkânı açmıştır.

Hepsiburada

Hepsiburada Kurucusu Hanzade Doğan Boyner Kimdir?

Hanzade Doğan Boyner 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Doğan Holding’in sahibi Aydın Doğan’ın kızıdır. İngiltere’de London School Of Economics’te üniversitesini bitirmiştir. Hepsiburada.com’u kurarak Türkiye’de dijital dünyanın önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizde e-ticaret ve teknoloji işletmelerinin ilk öncülerinden olan Doğan Online Grubu’nu kurdu ve grup şirketi Hepsiburada’nın EMEA’daki yan şirketleri ile en büyük online perakendeci olmasına öncülük etmiştir.

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Backlink Çalışması Nasıl Yapılır?

Grup Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Grup şirketleri aracılığı ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ederek devam etmektedir. Hanzade Doğan Boyner, daha önceden Doğan Holding Başkan Yardımcısı ve Doğan Medya Grubu Başkanı olarak sektörler genelinde köklü Türk şirketlere liderlik etme konusunda deneyimlere sahiptir. Doğan-Boyner holdinglerinin hayırseverlik faaliyetlerini yöneten Aydın Doğan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye genelinde genç kadınların eğitiminde kültürel ve ekonomik engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan, hükümet destekli ve ödüllü “Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını kurmuştur ve yönetmeyi sürdürmektedir. Hanzade Doğan Boyner, Global İlişkiler Forumu’nun kurucu üyesidir ve Başkan Yardımcısıdır. Ayrıca Dünya Gazeteler Birliği Başkan Yardımcısı ve Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti üyesidir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir