E-Ticaret Danışmanlığıyla Markanızın Büyüme Hızını Arttırın

E-ticaret danışmanlığı, iş birimlerinin yönetilmesinin yanı sıra günümüzde gerçekleşen pek çok girişimin ve markanın istekleri üzerine satış kanallarının yönetilmesi ile ilgilenir

danisiyorum e ticaret
E-Ticaret Danışmanlığıyla Markanızın Büyüme Hızını Arttırın 13

E-ticaret danışmanlığı, iş birimlerinin yönetilmesinin yanı sıra günümüzde gerçekleşen pek çok girişimin ve markanın istekleri üzerine satış kanallarının yönetilmesi ile ilgilenir. Bu kanallar tek başına bir oluşum olmakla birlikte kendi içinde işlevsel birçok farklı branş da içerir. Böylece karmaşık bir çalışma prensibine sahip olunur.

Yükselen trendlerden biri haline gelen e-ticaret, dünya genelinde gelişmeye ve her geçen daha çok markaya ulaşmaya devam etmektedir. Ticarete atılmayı hedefleyen kişiler için önemli bir konuma gelen e-ticaret danışmanlığı; doğru stratejiler ve pazarlama kanalları kullanıldığı zaman büyük kazançlar elde etmek için son derece etkilidir.  

e ticaret danismanligi
E-Ticaret Danışmanlığıyla Markanızın Büyüme Hızını Arttırın 14

Doğru adımlar başarılı olmanıza yardımcı olur ancak hatalı ve yanlış uygulamalar da ciddi maddi kayıplara sebep olabilir. Bu nedenle e-ticaret markaları için danışmanlık hizmeti oldukça önemlidir. Danışıyorum ekibi olarak bu yazımızda, e-ticaret danışmanlığı hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

E-Ticaret Danışmanlığı Markanız İçin Neler Yapabilir?    

E-ticaret danışmanının temel sorumlulukları; işletmenin operasyonel ve teknolojik ihtiyaçlarını belirlemek ve bu alanda çalışmalar yürütmektir. E- ticaret danışmanının markanızı büyütmek için uygulaması gereken temel adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Markanızın çevrimiçi varlığının başarısını ölçmek
 • İş planını iyileştirmek için uygun maliyetli yaklaşımlar hakkında tavsiyeler sunmak
 • Çevrimiçi müşteri hizmetleri ihtiyaçlarını karşılamak için yazılım sistemi tasarlamanıza yardımcı olmak
 • Çevrimiçi satışlardaki değişiklikleri yönetim ekibine rapor olarak sunmak
 • Şirketin arama motoru sıralamasını ve reklam kampanya sonuçlarını düzenli olarak takip ve analiz etmek
 • Satışları, sıralamaları, müşteri yorumlarını ve şirketin çevrimiçi rekabet durumunu bildiren raporlar oluşturmak
 • Müşterilerin web sitesine nasıl ulaştığına dair ayrıntılı bilgi veren özelleştirilmiş bir çevrimiçi sistem kurmak
 • Sipariş yönetimi, marka performansı ve müşteri memnuniyeti gibi etkenleri ölçmek üzere sistemler tasarlamak
 • Marka görünümüne yönelik grafik tasarım ve içerik üretim çalışmaları hazırlamak
 • Yazılım, pazarlama ve müşteri hizmetleri departmanları ile iş birliği içerisinde olmak

  E-Ticaret Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

  Bir e- ticaret danışmanının her zaman alanındaki yeniliklerden haberdar olması gerekir. Bu sebeple sürekli güncelliği takip ederek aynı zamanda da firmaların ihtiyaçları doğrultusunda yeni projeler üretmesi beklenir. Bunun yanı sıra e- ticaret danışmanı, sürekli olarak iş birimleriyle birlikte temas halinde olmalıdır. Bunun en temel sebebi de operasyonların kesintisiz ve doğru bir şekilde yürütülmesidir. E-ticaret danışmanlığı alırken bu kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken diğer etkenler aşağıdaki gibidir:

  • Ticari ve teknik bilgiler alanında uzman sahibi olması gerekir. Uzman sahibi olmasının yanı sıra dijital platformlara da hâkim olması son derece önemlidir.
  • SEO konusunda bilgi sahibi olmasının yanı sıra, SEO hakkında yeterli tecrübeye de sahip olmalıdır.  
Önerilen İçerik :   E-Ticaret Sitesi Reklam Yönetimi

e ticaret

  • Bir e- ticaret danışmanı ile çalışırken, iş deneyimleri ve tecrübeleri her zaman dikkate alınması gereken bir etkendir. Bu sebeple bir e- ticaret danışmanının yeteri kadar bilgi sahibi olması gerekmektedir.
  • Mevcut faaliyet göstermiş olduğu sektördeki yeni gelişmelere hâkim olması da son derece önemlidir. Bu sayede sektör içerisinde daha iyi projeleri yürütür.

  Ayrıca e- ticaret sitesinin mevcut temel ihtiyaçları doğrultusunda strateji geliştirebilecek bir yeterliliğe sahip olması da aranan özellikler arasındadır. Bu donanıma sahip olan e- ticaret danışmanları, site içerisindeki temel ihtiyaçları pratik bir şekilde gözlemler ve çözüme kavuşturur.

  Danışıyorum Uzmanlarıyla Markanızın Geleceğini Belirleyin

   

  Danışıyorum, alanında profesyonel e-ticaret danışmanları ile markanızın geleceğe yönelik faaliyetlerini güçlendirmek için her türlü hizmeti sunar. Marka bilinirliğinizi artırmak için rakip analizi, hedef kitle analizi, ürün ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik çeşitli adımları üzerinde çalışırlar. Birçok marka bu konuda yetersiz ya da yanlış faaliyet gösterebilir. Bu durumda e-ticaret danışmanlığının gerekliliğinin önemini görmek mümkündür.

danisiyorum e ticaret danismanligi

 • Danışıyorum ekibi olarak bu yazımızda, e-ticaret danışmanlığı hizmetleri ve sunduğu avantajlar gibi konuları ele aldık. Amacımız, güvenilir ve kusursuz danışmanlık hizmetimiz ile işinize değer katmanızı sağlamak ve işinizin geleceğini sizlerin istekleri doğrultusunda tasarlamaktır. Hizmetlerimiz sunduğumuz avantajlar ve eğitimlerimiz hakkında daha da detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir