E Commerce Nedir?

E commerce, çevrimiçi ticaret ve internet ticareti olarak da bilinen e-ticaret, internette gerçekleşen işlemleri içeren iş modelidir. Ürünlerini çevrimiçi satan mağazalar, e-ticaret mağazaları ya da işletmelerdir. Örneğin, Amazon, e-ticaret endüstrisindeki en popüler çevrimiçi mağazalarından bir tanesidir.

E commerce, e-ticaret ile karıştırılmamalıdır. Bazen birbirinin yerine kullanılsa da, terimler eşanlamlı değildir. E-ticaret, özellikle mal ve hizmetlerin işlemlerini belirtirken, e-iş, bir internet işini yürütmenin tüm yönlerini ifade eder.

E Commerce Nedir
E Commerce Nedir

E commerce Geleceği

E commerce sektörü büyümeye devam edecek. 2021’de e-ticaret satışlarının dünya çapındaki perakende satışların yüzde 18,1’ini oluşturması bekleniyor. Zamanla, e-ticaret, son birkaç yıldır yaptığı gibi, geleneksel perakendecilerin pazar payını almaya devam edecek. Satışlar artmaya devam edeceğinden, bu alandaki rekabet de artacağından, bu çevrimiçi mağazalara başlamak isteyenler için iyi bir haber.

E-ticaret ayrıca, alışveriş yapanlar için daha sanal veya artırılmış gerçeklik deneyimi yaratarak yıllar içinde gelişecektir. Mağazalar sonunda müşterilerin giyim üzerinde “neredeyse” denemelerine yardımcı olacak özellikler içerebilir. Bu, kıyafetlerin müşterinin şekline uymasını sağlarken, satın almadan önce nasıl görüneceğini görmelerini sağlar. Alışveriş yapanlar, dizüstü bilgisayarlarının veya telefonlarının kamerasını kullanarak makyaj yapmayı deneyebilir. E-ticaret değişiyor ve bunun bir parçası olmak için heyecan verici bir zaman.

Önerilen İçerik :   Ücretsiz WordPress E-ticaret Temaları 2021

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir