Ticimax Alternatifi E-Ticaret Yazılımları

E-ticaret yazılımları, günümüz dünyasında ticarette önemli bir rol oynamaktadır. Tüm dünyada milyonlarca insana ürünlerini satmak isteyenler, e-ticaret platformlarından faydalanmaktadır. Bu alanda Türkiye’nin lider firmalarından bir tanesi ise Ticimax firmasıdır. Ancak, Ticimax alternatifi e-ticaret yazılımları da mevcuttur.

Ticimax alternatifi e-ticaret yazılımları arasında en popüler olanları WooCommerce, Shopify ve Magento’dur. WooCommerce, WordPress sistemi üzerinde çalışan açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımıdır. Ücretsiz bir yazılım olan WooCommerce, binlerce ürünü yönetebilme özelliğine sahiptir. Shopify ise bulut tabanlı bir e-ticaret yazılımıdır. Kullanımı son derece kolay olan Shopify, mükemmel müşteri desteği sunmaktadır. Magento ise açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımıdır. Kullanımı biraz daha zor olan Magento, çok sayıda ürün yönetimi yapan büyük ölçekli işletmeler için idealdir.

Birçok işletme, e-ticaret yazılımlarında güvenilirliğe önem vermektedir. WooCommerce, Shopify ve Magento, güvenilir ve sağlam sistemleri ile kullanıcılarına güvence vermektedir. Güvenli ödeme seçenekleri sunan bu sistemler, e-ticaret sitelerinin kredi kartı sahiplerinin kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde saklamasını sağlar. Maliyet açısından incelediğimizde, Ticimax alternatifi e-ticaret yazılımları uygun fiyatlıdır. WooCommerce ücretsiz bir yazılım olmakla birlikte, sunmuş olduğu özel eklentiler ve tema seçenekleri için ücret ödemeniz gerekebilir. Shopify ayda 9-299$ aralığında ücretlendirilen fiyatlandırma planları sunmaktadır. Magento ise, diğer alternatiflere göre daha pahalıdır. Magento için birçok farklı fiyatlandırma planı mevcuttur, ancak bu planlar diğer e-ticaret yazılımlarına göre daha yüksek ücretler içermektedir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

WooCommerce

WooCommerce ürün ve hizmet satmak içindir. Özellikle, bu işleri uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirir. Dijital ve fiziksel ürünler satabilir, envanter ve sevkiyatı yönetebilir, güvenli ödemeler alabilir ve vergileri otomatik olarak sıralayabilirsiniz. Tüm verileriniz üzerinde %100 kontrole sahip olursunuz, mobil cihazlar için destek vardır ve sitelerinizi ölçeklendirme potansiyeli sınırsızdır.

Önerilen İçerik :   E-ticaret Hangi Ürünleri Satmalıyım?

WooCommerce, WordPress için açık ara en iyi tasarlanmış ve en popüler e-ticaret eklentisidir. Aslında, şu anda tüm web sitelerinde en popüler e-ticaret çözümüdür ve tüm çevrimiçi mağazaların %42’sine güç vermektedir.

Ticimax Alternatifi E-Ticaret Yazılımları
Ticimax Alternatifi E-Ticaret Yazılımları

Shopify

Shopify, online mağaza oluşturmak için kullanabileceğiniz bir e-ticaret platformudur. Hem kendi web sitenizle çevrimiçi olarak hem de bir satış noktası uygulaması kullanarak yüz yüze satış yapmanıza olanak tanır. Shopify, yeni başlayan dropshipper’lardan yüksek büyüme oranına sahip D2C markalarına kadar herkes için kullanımı kolaydır. Kendiniz test etmek için Shopify’ın ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz. Deneme süreniz boyunca kendi mağazanızı oluşturabilir, ücretsiz Shopify uygulamalarını test edebilir ve yeterince sıkı tanıtım yaparsanız online satış yapabilirsiniz.

Başlangıç planını kullanırsanız Shopify’ın aylık ücreti 5 ABD dolarıdır. Ancak, ilk kez mağaza açanların çoğu aylık 39 ABD doları olan temel Shopify planıyla başlar. Bir süredir e-ticaret işletmesi yürütüyorsanız gelişmiş Shopify planını tercih edebilirsiniz. Shopify fiyatlandırma gönderimizde, mevcut farklı planlar ve özellikler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Magento

Adobe Commerce olarak da bilinen Magento Commerce, daha büyük çevrimiçi perakendeciler için geliştiriciler düşünülerek tasarlanmış bir e-ticaret çözümüdür. E-ticaret mağazanızın daha iyi organizasyonu için envanter ve satış yönetimi sunar. Ayrıca, web sayfalarınızı tam olarak istediğiniz şekilde zahmetsizce oluşturabilmeniz ve tasarlayabilmeniz için bir sayfa oluşturucu sağlar. Adobe Commerce, bir e-ticaret mağazasını kişiselleştirmek, yönetmek ve optimize etmek için açık kaynaklı bir platform sağlayan Adobe Commerce Cloud’un (ACC) bir parçasıdır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir