E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir? – 2023

E-ticaret pazarlaması alanı, tıklama başına ödeme reklamcılığı ve arama motoru optimizasyonlarından blog oluşturma ve analitiklere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. En iyi pazarlama kararlarını almak için güçlü bir veri analizi ve istatistik anlayışının yanı sıra, herhangi bir pozisyon için güçlü yazma, iletişim ve içerik pazarlama becerilerine ihtiyacınız var. Bu rolde, büyük ölçüde veri toplamaya ve bir şirketin çevrimiçi alışveriş performansını test etmeye güveniyorsunuz. Pazarlama kampanyaları oluşturmak için web sitesi ve grafik tasarım uygulamalarını da anlamanız gerekebilir. AI teknolojisi ve araçları bilgisi de bu alan için kazançlıdır.

E-ticaret endüstrisi öncelikle üç farklı seçeneği içerir: web geliştiricileri, bilgisayar sistemleri analistleri ve pazar araştırması analistleri. Girmeyi seçtiğiniz alana bağlı olarak, ilgili alanda en az bir lisans derecesine ihtiyacınız vardır. Müşteri hizmetleri, pazarlama, çevrimiçi perakende satış ve hatta yazma gibi bir alanda çalışma deneyimi, e-ticaret endüstrisinde bir işe yol açabilir. Tasarım pozisyonları, yaratıcı beceri ve uygulamalı deneyim gerektirebilir. Programlar, kolejlerde ve çevrimiçi olarak da temel ilkeleri öğrenmek için mevcuttur.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Yüksek Ücretli E-Ticaret İşleri

E-ticaret Proje Yöneticisi

Bir E-ticaret proje yöneticisi, bir E-ticaret projesinin iş geliştirme, pazarlama stratejileri ve uygulanmasını denetler. Bu rolde, görevleriniz arasında mevcut pazar ortamını araştırmak, potansiyel pazarlama ve satış stratejilerini analiz etmek ve personel işe alma ve eğitme ile müşterilerin ve şirketin ihtiyaçları hakkında yönetime danışmayı içeren saha projelerini planlama yer alır. Bu işin nitelikleri, BT, bilgisayar bilimi veya işletme gibi bir alanda lisans derecesini ve birkaç yıllık ilgili deneyimi içerir. Bu kariyer için güçlü yazılı ve sözlü iletişim ve liderlik becerileri şarttır.

E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir? - 2023
E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir? – 2023

E-ticaret Yöneticisi

E-ticaret yöneticileri, bir işletme için reklam, pazarlama ve web bakımı dahil tüm çevrimiçi etkinlikleri denetler. Bir e-ticaret yöneticisi olarak, pazarlama ve satış dahil olmak üzere web tasarımı ve geliştirmenin tüm yönlerinden siz sorumlusunuz. Diğer sorumluluklar arasında çevrimiçi personeli yönetmek, doğrudan nakliye şirketleri ve tedarikçilerle çalışmak ve müşteri hizmetleri konularını ele almak yer alır. Bu kariyerde başarılı olmak için iş, bilgi teknolojisi ve pazarlama deneyimine ihtiyacınız var. Güçlü iletişim becerileri de bir zorunluluktur.

Önerilen İçerik :   Gelir Vergisi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

E-ticaret Mağazacılık Müdürü

Bir e-ticaret satış yöneticisi, bir şirket için web sitesi pazarlamasını ve müşteri deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek için çalışır. Bu kariyerdeki sorumluluklarınız, müşterilerin istedikleri ürünlerde hızla gezinip arama yapabilmeleri için dahili aramayı yönetmeyi, site büyümesini şekillendirmek için müşteri isteklerini araştırmayı ve pazarlama stratejileri geliştirmeyi içerir. Görevleriniz ayrıca site mağazacılığı, ürün fotoğraf çekimi, promosyonların uygulanması ve projelerin durumlarının ilgili departman yöneticilerine bildirilmesi gibi işleri de içerebilir. Bir e-Ticaret satış müdürü, pazarlama departmanındaki personelin denetlenmesinden ve koçluk edilmesinden de sorumludur.

Çevrimiçi Merchandiser

Bir çevrimiçi satıcının sorumlulukları, bir e-ticaret işletmesi veya sitesi adına müşterilere ürün sunmak etrafında döner. Bu kariyerde, iş görevlerinizi yerine getirmek için çok çeşitli becerilere ihtiyacınız var. İşvereninizin her ürünü için uygun fotoğrafı seçersiniz ve tarayıcıları müşteriye dönüştürecek şekilde açıklamalar yazarsınız. Diğer sorumluluklar, ürün sınıflandırmasını organize etmeyi ve şirketinizin veya müşterinizin sattığı her şey için genel sayfa görüntüsünü tasarlamayı içerir. Arama motorları aracılığıyla müşteri çekmek için SEO stratejilerini, sosyal medya ve ürün inceleme sitelerinden müşteri çekmek için içerik yönetimi stratejilerini kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir