E ticaret Tedarikçi Firmalar Önemi

İnternetin yaygınlaşması ve satış yapan şirketlerin buraya girmesiyle birlikte E ticaret tedarikçi firmalar büyük bir gelişim gösteriyor. Bu da e ticaret sektörünü olumlu etkiler! Firmalarla çalışırken bazı noktalara dikkat etmek ve tedarikçiyi iyi seçmek önem taşımaktadır. Ayrıca anlaşma sağlanan firmayla ilişkilerin iyi tutulması da öneriliyor. Kendi üretimini gerçekleştirmeyen yerler genellikle tedarikçi firmalarla çalışır. Uzun vadede iki tarafın da kazanç sağlaması açısından bazı hususlara önem vermek gerekiyor.

Online mağaza açıp oradan ne satmak istediğine karar veren yerler öncelikle siparişleri belirlemek durumundadır. Tedarikçi firmalar düzenli bir yerle çalışmak isterler. Biz de tedarikçi firmalara güven vermeliyiz. Tedarikçinin size istediklerinizi üretecek şeklide olup olmadığına bakmak gerekir. Bunun için de sipariş için en düşük adedi belirleyebilirsiniz. Böylece aralıklı olarak ürünleri tedarik etmiş olursunuz.

Herhangi bir yerle anlaşıp toplu ürünler almadan önce örnek talep etmek de mantıklı olur. Ürünün kalitesi ve firmanın ürünleri ne kadar sürede temin ettiğine bakılmaktadır. Çalışma prensiplerini anlamak hususunda bu yöntem oldukça kullanışlı oluyor. Örnek ürün için de belli bir ücret talep etmek gerekir. Ücreti en baştan öğrenmek gerekmektedir. Böylece yatırım yaparken daha ilk başta etkili bir avantaja da sahip olmak mümkün hale gelir!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

E-Ticaret Tedarikçi Firmalar ve Üretim Süreleri

Hemen her firmaların kendine özgü bir üretim süreci ve süresi olabiliyor. Gelen siparişlerin yoğunluğu ve firma çalışması bu süreyi etkileyen unsurlar arasındadır. Bir firma ile anlaşmadan önce ortalama ürün çıkarma süresi hakkında fikir edinmek yararlı olacaktır. Kendinizi ayarlar ve stoklarınızı ona göre düzene sokabilirsiniz.

E- ticarette hızlı ve güvenli hizmet vermek çok önemlidir. Stoklar azalmaya başlarken yeni siparişler vermek ve bunların ne kadar sürede elinize ulaşacağı hakkında aşağı yukarı bir tahmin yapmak gerekir. Yeni ürünlerin elinize ulaşma süresiyle stok alt limit sayısının belirlenmesi de sağlanır. Üretim süreleri uzun olursa stok alt limiti yüksek tutulmak suretiyle dengeleme yapması mümkün olur. Özellikle e ticaret tedarikçi firması söz konusu olduğunda çok sayıda farklı seçeneğin karşımıza çıktığını ifade etmek mümkündür!

Önerilen İçerik :   E-Ticaret Yapmak İçin Vergi Mükellefi Olmak Gerekli mi?

Tedarikçi Firmaların Ödeme Koşulları Hakkında

Çalışmaya başlamadan önce bilinmesi gereken hususlar arasında yer alır. Ödemelerin nasıl yapacağı ve toptan alımlarda ödenecek miktarın nasıl değiştiğini bilmek gerekir. Çoğunlukla toptan ürün alımları söz konusu olduğunda ödenecek miktar artmakta ve şartlar da değişebilmektedir. Anlaşma yapılacak e ticaret tedarikçi firmalar ile önceden bu şartlar konuşulmalıdır.

Karşılıklı bir anlaşma söz konusu olduğu için sizin koşullarınız olmalı. Teslim süresi, ödeme şartları ve en az sipariş adedi gibi konularda kendi koşullarınızı tartışmaya açabilirsiniz. İki tarafın da bazı koşulları esnetmesi ya da belli noktalarda diretmesi mümkün olabiliyor. Önemli olan ortak bir noktada buluşmayı bilmektir. Kırmızı noktalarınızı görüşme öncesinde belirleyebilirsiniz.

E Ticaret ve Tedarikçilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçtiğiniz tedarikçi yurt dışındaysa dikkat etmeniz gereken en önemli husus kur farklılığıdır. Bilhassa uzun vadeli anlaşmalarda kur farklılıkları gözden kaçırılmamalı. Zarara uğramamak için e-ticaret firmaları, kur farklarının yanında yurtdışı vergi oranları, belge ve evrak maliyetleri ve gümrük vergilerini de hesaplıyor. Yararınızı düşünerek hareket etmek olumsuz sonuçlardan kaçmanıza yardımcı olacaktır.

Vergilerin ve kur farklarının önemsenmemesi sonucunda ek maliyetler satış fiyatlarının yükselmesine sebep olabilmektedir. Bu da satışların düşmesi gibi bir etki yapacaktır. E ticaret tedarikçi firmalar arasında da rekabetin olduğu söyleyebiliriz. Tek bir firmaya bağlı kalmadan olması muhtemel sorunları göz önünde bulundurarak birden çok firma ile anlaşama yapabilirsiniz. Böylece etkili bir düzeyde yatırım yapmanız mümkün olur!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir